مرورگر گوگل کروم یکی از قدرتمندترین مرورگرهایی ست که طی سالیان اخیر موفق شده نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند و از رقبای اصلی‌اش یعنی مرورگرهای فایرفاکس، اپرا، اینترنت اکسپلورر و … پیشی بگیرد.

اگر شما هم مثل من یکی از کاربران وفادار و قدیمی گوگل کروم باشید حتماً متوجه شده‌اید که برخی اوقات سرعت این مرورگر به نحوی کاهش می‌یابد که حتی برای باز کردن یک تب جدید هم باید چند ثانیه یا حتی چند دقیقه انتظار کشید. در چنین شرایطی اکثر کاربران راه‌حل‌های فوری زیر را دنبال می‌کنند:

  • مشکل را از سیستم عامل کامپیوتر خود می‌بینند و دست به تعمیر و یا تعویض آن می‌زنند.
  • فکر می‌کنند تعداد و یا نوع افزونه‌هایی که بر روی مرورگر گوگل کروم نصب کرده‌اند باعث کند شدن سرعت آن شده است بنابراین تصمیم می‌گیرند بعضی از این افزونه‌ها را حذف کنند و بهره‌مندی از مرورگری پر سرعت را به داشتن افزونه‌هایی که موجب افزایش بهره‌وری و کارایی‌شان در هنگام وب گردی می‌شوند ترجیح می‌دهند.
  • عده‌ای از کاربران نیز تاریخچه‌ی مرورگر، فایل‌های کش و مابقی عوامل فعال در پشت صحنه‌ی مرورگر را پاک و یا حذف می‌کنند.

 

اما در ادامه با نکته‌ای ساده آشنا خواهید شد که اگر قبل از انجام این کارها به سراغ آن بروید شاید اصلاً نیازی به طی مراحل بالا نداشته باشید.

برای افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم مراحل زیر را دنبال کنید:

۱-مطابق تصویر زیر، بر روی منوی همبرگری واقع در گوشه‌ی بالا-سمت راست مرورگر کلیک کنید و گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

how-to-fix-your-slow-Chrome-browser

۲-به پایین پنجره اسکرول کنید و بر روی گزینه‌ی Show advanced settings کلیک کنید، دوباره به سمت پایین اسکرول کنید تا بخش System را پیدا کنید.

۳-تیک کنار گزینه‌ی Use hardware acceleration when available را بردارید.

how-to-fix-your-slow-Chrome-browser-1

۴-حالا مرورگر گول کروم را ببندید و دوباره باز کنید.

سرعت و عملکرد مرورگر گوگل کروم بنده با استفاده از این نکته یا ترفند ساده به طور قابل توجهی افزایش یافت. امیدوارم برای شما هم همین تأثیر مثبت و قابل ملاحظه را داشته باشد.

اگر با کاربرد این نکته‌ی ساده مشکل سرعت مرورگر شما حل شد در قسمت نظرات تجربه‌ی خود را با من و دیگر کاربران در میان بگذارید و اگر با راه‌حل‌های دیگری برای افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم آشنا هستید این راه‌حل‌ها را نیز با ما به اشتراک بگذارید.

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر