جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت (به انگلیسی: The science of success: how to attract prosperity and create life balance through proven principles) در هفت فصل به معرفی ۷ اصل قدرت و ۷ قانون برتر کائنات می‌پردازد. جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت به این موضوع می‌پردازد که چگونه از طریق اصول ثابت شده و مستدل، پولدار شده و در رفاه باشیم. جیمز ری در این کتاب کار استادانه‌ای در رابطه با درک و فهم حقایق پیچیده و استفاده راحت‌تر از آن ارائه داده است. بعد از مطالعه کتاب علم موفقیت، شما نه تنها می‌دانید که چگونه موفق شوید، بلکه درک خواهید کرد که چرا موفق بوده‌اید و به انجام هر کاری و موفق شدن در آن کار صد در صد ایمان خواهید آورد. جیمز ری تمام این موارد و شاهراه‌ها را در کنار هم و در یک کتاب جمع‌آوری کرده است.

به تازگی کتاب علم موفقیت توسط نشر هورمزد با ترجمه‌ای سلیس و روان در اختیار تشنگان موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است. این کتاب را بخرید، آن را بخوانید و درآمدتان را دو برابر کنید.

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «برای فردا» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون چهارم: قانون قطبیت

قانون قطبیت می‌گوید: هیچ چیز نمی‌تواند بدون مخالف و ضدش وجود داشته باشد. اگر «نفرت» در کسی وجود دارد باید «عشق» هم در او وجود داشته باشد. اگر کسی را در زمینه ای ناتوان یافتید، بدانید که او حتماً در زمینه‌ی دیگر موفق و توانا خواهد بود. «شکست» در زندگی با «موفقیت» کامل می‌شود. اگر چیزی در زندگی واقعاً بد باشد در مقابل آن حتماً چیز شگفت‌انگیز و حیرت‌آوری هم وجود دارد.

بعلاوه قانون قطبیت می‌گوید: ضدیت‌ها و قطبیت‌ها جلوه‌های مختلف یک چیز مشابه هستند.

ناپلئون هیل می‌گوید: «هر شکست با خود سود و موفقیت‌های مشابه یا حتی بهتری را به همراه می‌آورد. شکست‌های من بهترین تجارت من در زندگی گشته‌اند و وسیله‌ای شده‌اند برای موفقیتم.»

بدون شکست، درک موفقیت مشکل است. وقتی می‌شنوید چطور افراد موفق به موفقیت دست یافته‌اند به راستی چه می‌گویید؟ آیا با خود می‌گویید آن‌ها یک روز صبح چشم‌هایشان را باز کرده‌اند و دیده‌اند که اطرافشان پر از موفقیت است؟ نه! داستان زندگی این افراد پر از شکست‌هایی است که به آن‌ها آموخته است چطور موفق شوند.

حتماً داستان فردی که از مرد عاقلی پرسید تو چطور عاقل شدی را شنیده‌اید؛ جوانی از مرد عاقلی پرسید: «تو چطور عاقل شدی؟» مرد عاقل در جواب گفت: «با انتخاب‌های عاقلانه» جوان پرسید: «چطور فهمیدی که آن انتخاب‌ها عاقلانه است؟» مرد عاقل پاسخ داد: «از طریق تجربه» مرد جوان دوباره پرسید: «از کجا تجربه کسب کردی؟» مرد عاقل در پاسخ گفت: «با انتخاب‌های ناآگاهانه و بد.»

بدانید که هر چالشی در زندگی نقطه‌ی مقابلی هم دارد و آن موفقیت است. موفقیتی که زندگی را صحنه‌ی بدست آوردن تجارب کرده و انسان را هر لحظه با حوادث و خطرات احتمالی مواجه می‌سازد.

برای مطالعه بخش‌های دیگر سری مقالات ” قوانین برتر کائنات ” از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بخش اول      بخش دوم       بخش سوم       بخش پنجم       بخش ششم       بخش هفتم       خلاصه

مقالات پیشنهادی:

راز موفقیت : ۱۰ سوال کلیدی که افراد موفق از خود می‌پرسند

چگونه پولدار شویم : ۱۰ اشتباه مالی که افراد موفق هرگز انجام نمی‌دهند

چگونه استعدادهای درونی و پنهان خود را کشف کنیم : ۵ اقدام کلیدی برای شناسایی استعدادها

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر