جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت (به انگلیسی: The science of success: how to attract prosperity and create life balance through proven principles) در هفت فصل به معرفی ۷ اصل قدرت و ۷ قانون برتر کائنات می‌پردازد. جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت به این موضوع می‌پردازد که چگونه از طریق اصول ثابت شده و مستدل، پولدار شده و در رفاه باشیم. جیمز ری در این کتاب کار استادانه‌ای در رابطه با درک و فهم حقایق پیچیده و استفاده راحت‌تر از آن ارائه داده است. بعد از مطالعه کتاب علم موفقیت، شما نه تنها می‌دانید که چگونه موفق شوید، بلکه درک خواهید کرد که چرا موفق بوده‌اید و به انجام هر کاری و موفق شدن در آن کار صد در صد ایمان خواهید آورد. جیمز ری تمام این موارد و شاهراه‌ها را در کنار هم و در یک کتاب جمع‌آوری کرده است.

به تازگی کتاب علم موفقیت توسط نشر هورمزد با ترجمه‌ای سلیس و روان در اختیار تشنگان موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است. این کتاب را بخرید، آن را بخوانید و درآمدتان را دو برابر کنید.

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «برای فردا» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون ششم: قانون علت و معلول

اکثر ما با این قانون آشنایی داریم. این قانون می‌گوید: هر معلولی دارای دلیلی است و برای هر دلیلی معلولی وجود دارد. هر چیزی که «دلیل» است در واقع «معلول» چیزی است که قبل از آن اتفاق افتاده است و آن «معلول» خود دلیل چیز دیگری است. آغاز کردن سلسله مراتب وقایع جدید، غیرممکن و محال است. این قانون برتر نشان می‌دهد که جهان یک سیکل پایان‌ناپذیر و همیشگی است. تمام فلاسفه و مکتب‌های بزرگ جهان در مورد قانون علت و معلول صحبت نموده و آن را به طرق مختلف بیان کرده‌اند. این مسئله در ضرب‌المثل‌های ملل مختلف نیز راه یافته است:

-هر چه بکاری همان را برداشت می‌کنی.

-اگر زیاد بذل و بخشش کنی، زیاد هم پاداش خواهی گرفت.

-هر کار بکنی نتیجه آن کار را خواهی دید. (از هر دست صبح بدهی، از همان دست عصر پس خواهی گرفت.)

-با کاشتن غلات نمی‌توانی سیب‌زمینی برداشت کنی و با کاشتن سنگ نمی‌توانی الماس درو کنی.

-هر که بامش بیش، برفش بیشتر.

نظریه اصلی و مهم در علم موفقیت این است: «به هر چه فکر کنی به همان دست پیدا خواهی کرد.» این موضوع در قانون علت و معلول به نقطه‌ی اوج و حد اعلای خود می‌رسد و نه تنها در زندگی شما بلکه در سازمان‌ها و نهادهای مختلف هم به وقوع می‌پیوندد.

هیچ چیز در زندگی تصادفی نیست. زمانی که موفق می‌شوید دلیل خاصی برای این موفقیت وجود دارد. می‌توانید دلیل این موفقیت را با جست و جو کردن در این که کدام قانون برتر به کار گرفته شده پیدا کنید و بعد از آن سعی کنید همیشه آن را به کار گیرید تا موفق و موفق‌تر شوید.

برای مطالعه بخش‌های دیگر سری مقالات ” قوانین برتر کائنات ” از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بخش اول      بخش دوم       بخش سوم       بخش چهارم       بخش پنجم       بخش هفتم       خلاصه

مقالات پیشنهادی:

چرا هنوز ثروتمند نیستید  : ۱۱ باور غلط درباره‌ پول

چطور پولدار شویم : ۷ اشتباه پولی که از آن‌ها بی‌اطلاعید!

اصل بومرنگ؛ کلید گمشده موفقیت

 لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر