جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت (به انگلیسی: The science of success: how to attract prosperity and create life balance through proven principles) در هفت فصل به معرفی ۷ اصل قدرت و ۷ قانون برتر کائنات می‌پردازد. جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت به این موضوع می‌پردازد که چگونه از طریق اصول ثابت شده و مستدل، پولدار شده و در رفاه باشیم. جیمز ری در این کتاب کار استادانه‌ای در رابطه با درک و فهم حقایق پیچیده و استفاده راحت‌تر از آن ارائه داده است. بعد از مطالعه کتاب علم موفقیت، شما نه تنها می‌دانید که چگونه موفق شوید، بلکه درک خواهید کرد که چرا موفق بوده‌اید و به انجام هر کاری و موفق شدن در آن کار صد در صد ایمان خواهید آورد. جیمز ری تمام این موارد و شاهراه‌ها را در کنار هم و در یک کتاب جمع‌آوری کرده است.

به تازگی کتاب علم موفقیت توسط نشر هورمزد با ترجمه‌ای سلیس و روان در اختیار تشنگان موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است. این کتاب را بخرید، آن را بخوانید و درآمدتان را دو برابر کنید.

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «برای فردا» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون هفتم: قانون جنسیت

این قانون برتر آنچه را ما آفرینش می‌نامیم کنترل و اداره می‌کند. این قانون می‌گوید: مرد و زن، خوب و بد، بهشت و جهنم همه با هم باید متحد شوند تا یک جفت و یک آفرینش صورت گیرد. بعلاوه این قانون می‌گوید هر چیزی برای به وجود آمدن باید یک دوره‌ی نهفتگی یا دوران آبستنی داشته باشد. یک نوزاد برای به وجود آمدن ۹ ماه به این دوره نیاز دارد. گیاهان، درختان، گل‌ها و غلات همگی دوران نهفتگی و آبستنی مرتب و خاص خود را دارند. معنای ضمنی این جمله این است که هر چیز جدیدی تنها نتیجه‌ی چیزهایی است که قبلاً بوده‌اند اما تغییر شکل پیدا کرده‌اند. در این حالت هیچ چیزی به وجود نیامده یا از بین نمی‌رود. آن‌ها فقط شکل خود را تغییر می‌دهند تا چیز جدیدی بسازند به همین ترتیب نوزاد نیز از ترکیب اسپرم و تخم به وجود می‌آید. نوزاد جدید نتیجه‌ی سلول‌هایی از پدر و مادر است که تغییر شکل یافته و دوباره متولد شده‌اند. رابطه‌ای که این قانون برتر با موفقیت شما دارد این است که تمام آن موفقیت‌هایی که در زندگی به دنبال آن هستید هم‌اکنون هم وجود دارند؛ به عبارت دیگر تنها یک منبع انرژی وجود دارد. همه چیز از همان انرژی مشابه ایجاد شده و تشکیل می‌شود؛ بنابراین هر چیز خوبی که مایل به داشتن آن هستید هم‌اکنون نیز وجود دارد. فقط ممکن است به شکل دیگری وجود داشته باشد اما در هر صورت موجود است؛ به عبارت دیگر چیزی برای ایجاد شدن وجود ندارد. تمام آن چیزی که نیاز دارید این است که برای به دست آوردن آن و آشکار نمودن آن تلاش کنید.

این قانون برتر به ما یادآوری می‌کند که ما موجودات معنوی و روحانی هستیم و این حالت فیزیکی را که در حال تجربه کردن آن هستیم تنها یک قسمت کوچک از هستی و وجود واقعی ماست. برای موفق شدن و موفق ماندن باید ارتباط مان را با منبع اصلی موفقیت قطع نکنیم. ما باید به این واقعیت نامرئی ایمان داشته باشیم. ایمان درست ما را قادر می‌سازد که به جای این که منتظر باشیم تا نادیده‌ها را ببینیم آن‌ها را باور داشته باشیم و به آن‌ها اعتماد کنیم.

ما این کار را اغلب راحت‌تر از آن چه فکر می‌کنیم انجام می‌دهیم. در این لحظه اتاقی که در آن نشسته‌اید پر از امواج رادیویی است. شما می‌دانید که این امواج وجود دارند. علی‌رغم این که آن‌ها را نمی‌بینید اما به بودنشان باور دارید. شما می‌دانید اگر رادیو را روشن و موج آن را تنظیم کنید می‌دانید صدای آن مکان خاص را بشنوید. تنها نیاز است که شما موج و فرکانس آن را تنظیم کنید. برای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان در زندگی یا رسیدن به بالاترین موفقیت‌ها فقط نیاز است که موج آن را تنظیم نموده و آن را روشن کنید.

اما فراموش نکنید که هر چیزی دارای دوره‌ی نهفتگی است و ما همیشه مدت دوران نهفتگی را نمی‌دانیم. از لحاظ فیزیکی می‌دانیم که ۹ ماه نیاز است تا نوزاد به دنیا بیاید؛ بنابراین اگر پدری در ماه سوم بارداری به همسرش بگوید پس بچه کجاست، خنده‌دار است؛ اما این مسئله دقیقاً همان کاری است که ما در مورد وقایع غیر فیزیکی انجام می‌دهیم، زیرا اطلاعات ما در این زمینه به اندازه‌ی کافی نیست به همین خاطر این سؤال را می‌پرسیم یا این کار را انجام می‌دهیم.

با افراد زیادی برخورد کرده‌ام که ۹ بار در زندگی موفق نبوده‌اند و دیگر برای بار دهم تلاش نکرده‌اند و متوقف شده‌اند؛ یعنی درست همان زمانی که درهای موفقیت داشتند یکی یکی به روی آن‌ها باز می‌شدند، دست از تلاش کشیدند. آن‌ها دانه را کاشتند، منتظر رشدش شدند اما همین که خواست جوانه بزند صبرشان تمام شد و گفتند «نه بابا این دانه گل نمی‌کند» و بدین ترتیب منصرف شدند و شانس این که آن چه را می‌خواستند و برایش تلاش کردند را داشته باشند از دست دادند.

اعتقاد و عقیده نقش بسیار مهمی در دانش موفقیت ایفا می‌کند.

دی پاک کوپرا معلم بزرگ در مورد رنج و مصیبت‌هایی که در طول مدت تأسیس مدرسه پزشکی‌اش می‌کشید صحبت کرده است. او از ناصح خود پرسیده بود پول از کجا می‌آید و ناصح به او گفته بود از هر جایی که الآن هست. ناصح کوپرا می‌دانست که کوپرا موفق می‌شود و موفقیت او حتمی است، هر چند ممکن بود شکل آن موفقیت فرق کند. چنین ایمان و عقیده‌ای است که معجزه می‌کند.

دانه را بکارید، به آن ایمان داشته باشید و صبور باشید. موفقیت حاصل خواهد شد. این مسئله درست مثل به دنیا آمدن نوزاد است. ۹ ماه صبوری لازم است تا نوزاد پا به این دنیا بگذارد. در حقیقت فقط نیاز است که رادیو را روشن کنید و موج آن را با فرکانس درست تنظیم کنید. بدین ترتیب چیزی که شما به دنبال آن هستید، او هم به دنبال شما خواهد بود.

برای مطالعه بخش‌های دیگر سری مقالات ” قوانین برتر کائنات ” از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بخش اول      بخش دوم       بخش سوم       بخش چهارم       بخش پنجم       بخش ششم       خلاصه

مقالات پیشنهادی:

کلید موفقیت : از بازخورد، به نفع خودتان استفاده کنید

چرا هنوز ثروتمند نیستید : ۷ اشتباه رایج

ثروتمند شوید : ۷ راه تضمینی / رابرت کیوساکی

 لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر