جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت (به انگلیسی: The science of success: how to attract prosperity and create life balance through proven principles) در هفت فصل به معرفی ۷ اصل قدرت و ۷ قانون برتر کائنات می‌پردازد. جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت به این موضوع می‌پردازد که چگونه از طریق اصول ثابت شده و مستدل، پولدار شده و در رفاه باشیم. جیمز ری در این کتاب کار استادانه‌ای در رابطه با درک و فهم حقایق پیچیده و استفاده راحت‌تر از آن ارائه داده است. بعد از مطالعه کتاب علم موفقیت، شما نه تنها می‌دانید که چگونه موفق شوید، بلکه درک خواهید کرد که چرا موفق بوده‌اید و به انجام هر کاری و موفق شدن در آن کار صد در صد ایمان خواهید آورد. جیمز ری تمام این موارد و شاهراه‌ها را در کنار هم و در یک کتاب جمع‌آوری کرده است.

به تازگی کتاب علم موفقیت توسط نشر هورمزد با ترجمه‌ای سلیس و روان در اختیار تشنگان موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است. این کتاب را بخرید، آن را بخوانید و درآمدتان را دو برابر کنید.

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «برای فردا» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون اول کائنات: قانون تعیین و تبدیل دائمی و همیشگی انرژی

این قانون می‌گوید: انرژی همیشه در حال حرکت، تغییر و تبدیل است؛ و دائم تغییر شکل می‌دهد اما هرگز ثابت و ساکن نمی‌ماند. هر چه که می‌بینیم، می‌شنویم، لمس می‌کنیم، مزه می‌کنیم یا می‌بوییم دائماً در حال تغییر هستند. در حقیقت این قانون برتر کائنات بر این اصل استوار است که تغییر، ماهیت و ذات هر چیز است. هر چیزی انرژی است و انرژی یعنی حرکت و جنبش؛ بنابراین حتی اجسام و چیزهایی که به نظر جامد و ثابت می‌آیند مثل میز قدیمی یا آسمان‌خراش یا یک تکه سیم نیز دائماً در حال تغییرند. برای مثال اگر نمونه‌هایی از این اجسام را زیر میکروسکوپ بگذارید و به آن‌ها نگاه کنید می‌بینید که دقیقاً جلوی چشمان شما دائماً در حال تغییر و تبدیل هستند و دائماً از شکلی به شکل دیگر درمی‌آیند.

گاهی اوقات افراد می‌گویند: «بیائید قبل از اینکه کاری انجام دهیم صبر کنیم تا تمام این تغییرات انجام شود و گرد و خاک‌ها فرو بنشیند، بعد شروع کنیم» یا می‌گویند «من فقط منتظرم این تغییر و تحولات تمام شود و همه چیز به حالت عادی و نرمال برگردد» آن‌ها درک نکرده‌اند که «تغییر» به خودی خود یک پدیده عادی و نرمال است.

کلمات فرهنگی هم اغلب واقعیات و حقایقی را ارائه می‌دهند که از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته است. برای مثال جمله‌ی «شما نمی‌توانید دوباره به خانه برگردید» یکی از مواردی است که مشمول قانون تغییر و تحول دائم و همیشگی می‌شود. شما واقعاً نمی‌توانید دوباره به همان خانه‌ای برگردید که قبلاً آن را ترک کرده‌اید، چون در همان زمانی که در حال ترک خانه بوده‌اید، آن خانه تغییر کرده است و حتی خود شما هم تغییر کرده‌اید و هر سلول موجود در بدنتان در کمتر از یک سال جای خود را به سلولی دیگر داده است؛ به عبارت دیگر شما حتی از نظر فیزیکی هم مانند انسان یک سال قبل نیستید و تغییر کرده‌اید؛ بنابراین شما می‌توانید به خانه قدیمی یا شهر قدیمی‌تان برگردید اما آن‌ها دیگر همچون گذشته نیستند، همان طور که شما همان فرد قبلی نیستید و ارتباطی که اکنون با آن خانه یا با آن شهر برقرار می‌کنید هم همان ارتباط قدیمی نخواهد بود. در حقیقت جهانی که می‌شناسیم از همان زمان شناختمان نیز در حال تغییر و تحول هست.

اریک هوفر عاقبت‌اندیش می‌گوید: «در هر بار تغییر، یادگیرنده‌ها زمین را به ارث می‌برند، در حالی که دانشمندان خودشان را آماده و مجهز برای رویارویی با جهانی می‌کنند که برای مدتی طولانی وجود نخواهد داشت.»

برای مطالعه بخش‌های دیگر سری مقالات ” قوانین برتر کائنات ” از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بخش دوم       بخش سوم       بخش چهارم       بخش پنجم       بخش ششم       بخش هفتم       خلاصه

مقالات پیشنهادی:

اگر می‌خواهید خیلی سریع ثروتمند شوید این کارها را انجام دهید

می‌خواهید پولدار و موفق شوید؟ این عادت‌ وحشتناک را ترک کنید

۵ جمله الهام بخش از کنفوسیوس که زندگیتان را تغییر میدهد

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر