برایان تریسی (به انگلیسی : Brian Tracy) (متولد سال ۱۹۴۴ در شارلوت تاون کانادا) از نویسندگان کتاب‌های خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به صورت کتاب صوتی به بازار ارائه داده است. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است.

برایان تریسی یکی از نویسندگان آمریکایی پیشرو در زمینه استفاده از پتانسیل و کارایی اشخاص برای نیل به موفقیت و بهروزی است. وی سخنرانی الهام‌بخش است و هر سال بیش از ۲۵۰ هزار نفر درباره‌ی موضوعات موفقیت شخصی و حرفه‌ای برای وی نامه می‌نویسند که از جمله این افراد می‌توان رئیس شرکت آی بی ام آمریکا، آرتور آندرسون و مک دونل دوگلاس را نام برد. برایان تریسی، پیش از آنکه موسسه بین‌المللی خود را بنیاد نهاد موفقیت‌های شگرفی در قسمت‌های فروش و بازاریابی، توزیع و مدیریت داشته است. تریسی مؤلف چندین کتاب در زمینه‌ی فروش و زمینه‌های وابسته به آن است.

برایان تریسی یک سخنران، استاد و مشاور حرفه‌ای ست، رئیس شرکت مشاوره و آموزش بین‌المللی برایان تریسی است. خود برایان تریسی نیز یک میلیونر خودساخته است.

برایان تریسی دوران تحصیلی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است. او بدون آنکه دوران تحصیلی را به پایان برساند ترک تحصیل کرد و سال‌های متمادی به عنوان یک کارگر ساده کار کرد. کارهای طاقت‌فرسایی مانند ظرف‌شویی در رستوران‌ها، چیدن الوارها بر روی هم در کارخانه چوب‌بری، کارگری در کارخانجات و چیدن علوفه در مزارع را پشت سر گذاشت.

در ۲۰ سالگی به فروشندگی روی آورد و شروع به پیمودن قله‌های ترقی در جهان تجارت کرد. هر سال که می‌گذشت، او هر ایده، روش و فنی را که پیدا می‌کرد، آن را به دقت مطالعه می‌نمود و آن را به کار می‌بست و به همین روش ادامه داد تا اینکه مدیر یک شرکت ۲۶۵ میلیون دلاری شد.

در ۳۰ سالگی در دانشگاه آلبرتا ثبت‌نام کرد و با درجه لیسانس اقتصاد فارغ‌التحصیل شد و سپس دکترای مدیریت خود را از دانشگاه پاسیفیک کلمبیا دریافت کرد.

طی سالیان متمادی برایان تریسی در ۲۲ شرکت و کارخانه مختلف کار کرد. در سال ۱۹۸۱ شروع به آموزش اصول موفقیت از طریق تشکیل سخنرانی‌ها و سمینارها نمود. امروزه کتاب‌ها، برنامه‌های رادیویی، سمینارهای ویدئویی وی به ۲۰ زبان مختلف ترجمه شده‌اند و در ۳۸ کشور استفاده می‌شوند.

برایان معتقد است که شخص متوسط (فوق متوسط) پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد. به اعتقاد وی شما می‌توانید به طرف هدف‌هایتان با سرعت خیلی زیادی حرکت کنید به شرط آنکه روش‌های کلیدی، استراتژی‌ها و فنون گفته شده را آموخته و به کار ببندید.

برایان ایده‌هایش را با بیش از دو میلیون نفر در ۲۳ کشور مختلف در میان می‌گذارد زیرا سخنرانی را به طور حرفه‌ای شروع و آموخته است. وی مشاور و استاد بیش از ۵۰۰ شرکت است.

برایان تریسی با هر اصل کتاب «بیست و یک راز موفقیت میلیونرهای خود ساخته» زندگی کرده و به آن‌ها عمل کرده است. او خود و صدها هزار نفر دیگر را از ناکامی و درماندگی نجات داده و به رفاه و موفقیت رسانده است.

برایان تریسی خود را یک «فرد طرفدار مطالعه» می‌خواند و بیشتر خود را یک پژوهشگر دانشگاهی می‌داند تا پدیدآورنده اطلاعات. وی هر سال صدها ساعت صرف خواندن طیف گسترده‌ای از روزنامه‌ها، مجلات، کتاب‌ها و سایر مواد و منابع آموزشی می‌کند. علاوه بر آن، ساعت‌های متمادی از وقت خود را صرف گوش دادن به برنامه‌های شنیداری، شرکت در سمینارها و تماشای مستندها و فایل‌های تصویری و ویدئویی متعدد درباره موضوعات مورد علاقه خود می‌کند. اطلاعات دریافت شده از رادیو، تلویزیون و غیره را نیز به این منابع اضافه کنید.

برایان ایده‌ها و اطلاعات را بر اساس تجربیات خودش و دیگران به دست می‌آورد. وی مؤلف بیش از ۱۴ عنوان کتاب در زمینه فروش هست.

برایان تریسی بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی شنیداری و دیداری تولید کرده است که به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و در ۳۵ کشور تدریس می‌شوند.

برایان تریسی خود را انسان خوشبختی می‌داند و چهار فرزند دارد. رشته ورزشی مورد علاقه تریسی گلف است و هم اکنون در سان دیاگو زندگی می‌کند. هر سال بیش از ۱۰۰ جلسه سخنرانی در نقاط مختلف جهان از جمله کشور عزیزمان ایران برگزار می‌کند و با ۱۷ کشور مختلف کارهای بازرگانی انجام می‌دهد.

برایان تریسی را یکی از مشهورترین مؤلفان و نویسندگان در زمینه‌ی موفقیت و کامیابی می‌دانند.

فهرست کتابهای برایان تریسی که تاکنون به فارسی ترجمه شده‌اند عبارت است از:

 • نقطه بحران (۲۱ راهکار برای اینکه در دشوارترین لحظات به موفقیت برسید)
 • آینده خود را خلق کنید (۱۲ اقدام اساسی برای دستیابی به موفقیت نامحدود)
 • به روش خود ثروتمند شوید (سریع تر از حد تصور خود به هدفهای مالی تان برسید)
 • مهارت های سخنرانی (سخن بگویید تا برنده شوید)
 • ۲۱ رمز موفقیت میلیونرهای خودساخته
 • قدرت زمان
 • هدف (چگونه سریع تر از آنچه تصور می کردید به خواسته هایتان برسید)
 • راهکارهای موفقیت (مدیریت و مهارتهایی که درهای موفقیت را به روی شما می گشاید)
 • قورباغه را قورت بده!
 • چگونه ثروتمند شویم (راهکارها،مهارتها و رموز کسب موفقیت)
 • هنر فروش کردن (راه کسب درآمد بیشتر و سریعتر در دنیای فروش حرفه ای)
 • پیروزی (استفاده از اصول راهکارهای نظامی برای دستیابی به موفقیتهای شغلی و زندگی شخصی)
 • فکر برتر زندگی بهتر (چگونه استعدادهای درونی خود را برای موفقیت و کارهای بزرگ نمایان کنید!)
 • و …

 

مقالات پیشنهادی:

توصیه‌ی برایان تریسی به مناسبت سال جدید میلادی : این ۳ کتاب را حتماً مطالعه کنید.

برایان تریسی می گوید: ۱۰ نکته برای افزایش سود در کسب و کارتان

روش هفت مرحله ای برایان تریسی برای رسیدن به هدف هایتان

 برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر