در طول تاریخ انسان ها همیشه به دنبال یافتن پاسخ سوال های خود بوده اند. زمانی افراد پیر و سالخورده به مدد تجربه ای که داشتند منبعی مناسب برای ارائه جواب بودند اما خیلی وقت است که از این دوران گذشته ایم و هم اکنون برای هر سوالی که دارید کتاب، مقاله یا محتوای آموزشی خاصی تولید شده است.

اما امروزه اکثر افراد برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود ترجیح می دهند سوال خود را گوگل کنند و در کثری از ثانیه پاسخ آن را مطالعه کرده و بر علم و آگاهی خود بیفزایند. هر روز به تعداد کاربران فضای مجازی افزوده می شود و اینترنت عادتی جدید به نام ” وب گردی ” را وارد دنیای انسان ها کرده است. اگر شما هم یکی از افراد علاقه مند به گشت و گذار در اینترنت باشید حداقل یک بار این موضوع را تجربه کرده اید که به محض یافتن مقاله یا محتوای مورد نظرتان کاری برایتان پیش آمده و مجبور به بستن صفحه مرورگر و خاموش کردن کامپیوتر خود شده اید.

یک لحظه صبر کنید. برای این مشکل هم راه حلی وجود دارد.

در مقاله ی قبلی که با عنوان «Read later fast: افزونه گوگل کروم برای ذخیره صفحات و مطالعه در وقت مناسب» منتشر شد، نحوه ذخیره صفحات مورد علاقه تان را توضیح دادم؛ اما در پایان مقاله ذکر کردم که این راه حل تا زمانی مفید است که وب سایتی که منبع مقاله است به حیات خود ادامه داده و فایل های خود را از روی هاستش پاک نکند. شاید این سوال را از خودتان بپرسید که چه راهکاری برای پیش گیری و حفظ مقاله های مان وجود دارد؟

بهترین راه تبدیل صفحات به PDF و ذخیره آن ها در هارد است.

برای تبدیل سریع صفحات خود به PDF تنها کافی ست بر روی عبارت www.htmlpdf.com کلیک کنید، صفحه ای مطابق شکل زیر باز خواهد شد:

html to pdf

آدرس صفحه مورد نظر خود را از نوار آدرس کپی کنید و در کاردی که زیر عبارت URL است Paste کنید.

بر روی عبارت Get PDF! کلیک کنید، منتظر بمانید تا عملیات تبدیل به پایان برسد.

زمانی که فایل PDF آماده شود، می توانید آن را در مکان مورد نظر خود بر روی هارد ذخیره کنید و هر وقت که دوست داشتید به مطالعه آن بپردازید.

کیفیت خروجی PDF های این وب سایت عالی ست.

آیا این مقاله براتون مفید بود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.