این خواسته ی هنرمند آگاهی است که با مدادش تصویر با معنایی کشید و به انتقاد از رفتار دوگانه رسانه های گروهی جهان در قبال دو حمله تروریستی پاریس و بیروت پرداخت. جرمائیل لو با کشیدن این تصویر با معنا از رفتار دوگانه رسانه های گروهی، رهبران، هنرپیشه ها و کاربران شبکه های اجتماعی در قبال دو حمله تروریستی پاریس و بیروت انتقاد کرده است و از مردم خواسته به جای هشتگ ” برای پاریس دعا کنید ” بهتر است از هشتگ ” برای جهان دعا کنید ” استفاده کنند. آیا زمانی که در حمله تروریستی بیروت دستکم ۴۴ نفر کشته و ۲۳۹ نفر دیگر مجروح شدند کسی با لبانی ها همدردی کرد؟ چرا زمانی که حملات تروریستی در پاریس بیش از ۱۲۰ کشته بر جای گذاشت، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا این وضعیت را «اندوهبار» و توهین به کل بشریت توصیف کرد؟

جمعه شب گذشته بعد از اینکه حملات تروریستی خونین در پاریس اتفاق افتاد رسانه‌های جهان فوراً به این حادثه غم‌انگیز واکنش نشان دادند و با عنواینی نظیر « حمام خون در پاریس » و «جنگ در پاریس » به پوشش گسترده حملات تروریستی خونین پاریس که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت پرداختند. همزمان با پوشش رسانه ای گسترده این حادثه تروریستی برخی از مشهورترین بناها و ساختمان‌های جهان نیز برای ابراز همدردی با قربانیان حملات تروریستی جمعه شب پاریس و خانواده‌هایشان همرنگ پرچم ملی فرانسه شدند. رهبران، هنرپیشه‌ها و مردم عادی نیز در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ « برای پاریس دعا کنید » با رسانه‌های گروهی و زیباترین ساختمان‌های دنیا همراه شدند و این حملات تروریستی خونین را محکوم کردند و به مردم فرانسه این پیام را دادند در کنار شماییم و این حملات را به شدت محکوم می‌کنیم.

اما اگر اخبار را دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که چند روز قبل از این اتفاق در حملات مشابه در بیروت ده ها و شاید صدها انسان بی‌گناه جان خود را از دست دادند. پس چرا رسانه‌ها، ساختمان‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی به این حملات آن طور که باید و شاید واکنش نشان ندادند؟ آیا بهتر نیست به جای هشتگ « برای پاریس دعا کنید (prayforparis)» از هشتگ « برای جهان دعا کنید (PrayForTheWorld) » استفاده کنیم؟

جرمائیل لو، هنرمند با استعدادی ست که با مدادش تصاویر با معنایی خلق می‌کند. او با کشیدن این تصویر از واکنش گسترده رسانه‌ها به حملات تروریستی خونین پاریس انتقاد کرده است. این هنرمند در صفحه‌ی فیس بوک خود نوشت: این تصویر از واکنش نابرابر رسانه‌های گروهی جهان به حملات تروریستی پاریس و بیروت انتقاد می‌کند. سه‌شنبه، بیروت نیز از دو حمله‌ی انتحاری آسیب دید اما رسانه‌ها رفتار متفاوتی از خود نشان دادند و اصلاً مانند حملات تروریستی جمعه شب پاریس با حملات انتحاری بیروت برخورد نکردند.

world-media-response-tragic-attacks

مقالات پیشنهادی:

ابراز همدردی عجیب مشهورترین ساختمان های جهان با قربانیان حملات تروریستی پاریس + تصاویر

ترسناک ‌ترین ابر جهان شهروندان سیدنی استرالیا را وحشت زده کرد! + تصاویر

نوزادی که از داخل رحم مادرش نقاشی کشید!! + تصاویر

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر