آیا تا به حال سرمایه‌گذاری کرده‌اید؟ به نظر شما بهترین سرمایه‌گذاری که می‌توانید در طول عمر خود انجام دهید کدام است؟ سرمایه‌گذاری در بازار سهام؟ سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ؟ و یا سرمایه‌گذاری در استارتاپ ها و کسب‌وکارهای نوپا؟ فهرست بلندبالایی از گزینه‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که می‌توانید به انتخاب خودتان در هر کدام از آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید اما فقط یک سرمایه‌گذاری در این جهان وجود دارد که بازگشت سرمایه شما را تضمین می‌کند، آن هم سرمایه‌گذاری در خودتان یا سرمایه‌گذاری بر روی استعدادها و توانمندی‌های منحصر به ‌فردتان است. با سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارها، املاک و مستغلات و بازار سهام شاید پول خود را از دست بدهید. در این نوع سرمایه‌گذاری‌ها هیچ تضمین خاصی وجود ندارد و فقط یک تصمیم اشتباه می‌تواند به از دست دادن میلیون‌ها تومان از سرمایه شما منتهی شود که با سخت‌کوشی و زحمت بسیار آن را به دست آورده بودید. به هر حال اگر بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، به عنوان مثال، بر روی بهبود و تقویت مهارت‌ها، افزایش دانش و تحصیلاتتان سرمایه‌گذاری کنید هیچ‌گاه ضرر نخواهید کرد و می‌توانید به بازگشت ۱۰۰ درصدی سرمایه‌گذاری‌تان اطمینان داشته باشید.

همه‌ی این سرمایه‌گذاری‌ها یک عمر همراه شما خواهند بود و می‌توانید هر جا که لازم شد یا صلاح دیدید از آن‌ها استفاده کنید. اگر بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، برخلاف سرمایه‌گذاری در بازار سهام یا بازار سکه و طلا که هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه شما وجود ندارد می‌توانید انتظار بازگشت سرمایه هزار درصدی یا حتی بیشتر از سرمایه‌گذاری خود داشته باشید. درست به همین دلیل است که افراد موفق بر روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند چون این افراد باهوش مطمئن هستند که بازده این سرمایه‌گذاری بسیار بالاست و هیچ‌گاه به شکست و از دست دادن کل سرمایه منتهی نمی‌شود.

به دونالد ترامپ، میلیاردر معروف در بازار املاک و مستغلات نگاه کنید. او زمانی ورشکسته شد و قبل از به دست آوردن موفقیت کنونی‌اش میلیون‌ها دلار بدهی داشت؛ اما تمام سرمایه‌گذاری‌هایی که بر روی خودش انجام داده بود با او باقی ماند و ترامپ هرگز دانش و مهارتی را که در مسیر سرمایه‌گذاری کسب کرده بود را از دست نداد. همین دانش و مهارت موجب شد که او ثروت از دست داده‌اش را دوباره به دست آورد و از طریق سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات میلیاردها دلار ثروت تولید کند. امروزه شما می‌توانید دونالد ترامپ را در برنامه‌های تلویزیونی و کتاب‌ها ببینید، او اکنون بسیار ثروتمندتر و پولدارتر از قبل است. خب، آیا باز هم فکر می‌کنید که ترامپ این ثروت میلیاردی را بدون سرمایه‌گذاری بر روی استعدادهای درونی و مهارت‌های کلیدی‌اش به دست آورده است؟ غیرممکن است. به هیچ وجه، در واقع اگر دونالد ترامپ بر روی خودش سرمایه‌گذاری نکرده بود هرگز نمی‌توانست به  این نتایج شگفت‌انگیز دست یابد.

اگر بر روی خودتان سرمایه‌گذاری نکنید هیچ نتیجه‌ی قابل قبولی به دست نخواهید آورد اما اگر می‌خواهید به نتایج بزرگی برسید، اگر می‌خواهید زندگی موفق و خارق‌العاده‌ای داشته باشید قطعاً باید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید. اگر امروز هیچ کار خاصی برای بهبود خودتان و ذهنتان انجام ندهید در جایگاه کنونی‌تان باقی خواهید ماند و هرگز نخواهید توانست به دست آوردهایی بیش از آنچه امروز دارید دست یابید.

این نکته را به خاطر بسپارید : اگر می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید، اگر می‌خواهید به ثروتی میلیارد-تومانی دست یابید باید ذهنیت میلیارد-تومانی داشته باشید و فعالیت‌های میلیارد-تومانی انجام دهید، به همین سادگی؛ بنابراین می‌توان این طور نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاری در آموزش مالی و موفقیت می‌تواند برای همیشه زندگی شما را تغییر دهد. اگر هرگز شروع نکنید هیچ‌گاه نمی‌توانید بفهمید که چطور می توانید به مقصد خود که همان امنیت مالی و زندگی موفق است دست یابید.

همین امروز شروع کنید… بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

مقالات پیشنهادی:

۳۰ ساله‌ها، اگر ندانید پشیمان می‌شوید : ۵ نکته در مورد سرمایه‌گذاری

اگر جوان هستید و سرمایه‌گذاری را برای پولدار شدن انتخاب کرده اید ، این نکات را بخوانید.

با این دو سرمایه‌گذاری سود فراوانی به دست خواهید آورد / دکتر د. شوارتز

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر