بر اساس گزارشی که (PricewaterhouseCoopers’ (PwC در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان شهرهای فرصت منتشر کرده، هم اکنون جویندگان کار در سراسر دنیا لیست مفیدی از بهترین شهرهای دنیا برای یافتن شغل مورد نظرشان در اختیار دارند. این موسسه از ۱۰ معیار مختلف برای تعیین و تشخیص متعادل‌ترین شهرها در این زمینه استفاده کرده است. در این مطالعه ۳۰ شهر مختلف با یکدیگر مقایسه و در نهایت بر اساس بیشترین فرصت‌های شغلی به ترتیب رده‌بندی شدند. در این مقاله ۱۰ شهر اول را به شما معرفی می‌کنیم.( شهرها به ترتیب از رتبه ی ۱ تا ۱۰ مرتب شده اند).

لندن

from Trey Ratcliff at www.stuckincustoms.com

این شهر انگلستان در گزارش منتشر شده از طرف PwC به لحاظ تکنولوژی‌های پیشرفته و اقتصاد پویا رتبه‌ی اول را به خود اختصاص داده است. لندن داغ‌ترین شهر دنیا از نظر فرصت‌های شغلی متعدد است. این شهر توانسته با تمرکز بر امور مالی و کسب و کارهای بین‌المللی به خانه‌ی اکثر میلیاردرهای جهان تبدیل شود. مدیران ارشد، پزشکان، بازاریابان و مدیران فروش و افراد شاغل در پست‌های حقوقی جزء کسانی هستند که بیشترین حقوق را در این شهر زیبا دریافت می‌کنند.

نیویورک

New York

جویندگان کار در این شهر که بزرگ‌ترین شهر ایالات متحده آمریکاست می‌توانند به راحتی فرصت‌های شغلی ناب و بی‌نظیری در صنایع مختلف بیابند. در این گزارش نیویورک از لحاظ سهولت در ایجاد و هدایت کسب و کار جزء ۳ شهر برتر دنیاست. می‌توان گفت بیشترین ثروت جهان در مبادلات سهام و امور مالی، صنایع مد، چاپ و نشر، سرگرمی و فناوری در این شهر ایالات متحده متمرکز شده است.

سنگاپور

Singapore

در این گزارش سنگاپور یکی از شهرهای برتر دنیاست. در بین شهرهای ذکر شده در این لیست، سنگاپور از نظر زیرساخت‌های شهری، حمل و نقل و سهولت در ایجاد و هدایت کسب و کارها توانسته به جمع ۳ شهر برتر دنیا بپیوندد. اقتصاد سنگاپور در صنایع الکترونیک، مواد شیمیایی و خدمات پر رونق است و از آنجا که یکی از شهرهای مرکزی برای مدیریت ثروت است، یکی از بهترین نقاط دنیا برای افراد شاغل در صنایع مختلف است. پزشکان در مقایسه با همکاران خود در سراسر دنیا یکی از بالاترین حقوق‌ها را در این شهر دریافت می‌کنند. علاوه بر این مزایا، اقتصاد این شهر یکی از بازترین اقتصادهای دنیا با حداقل فساد است که همین امر شانس موفقیت کسب و کارهای ایجاد شده در این شهر را به شدت افزایش می‌دهد.

تورنتو

Toronto

تورنتو که از شهرت زیادی به خاطر کیفیت بالای زندگی شهروندانش بهره‌مند است، در گزارش PwC از نظر ایمنی، بهداشت، زیرساخت‌ها و امنیت حمل و نقل در بین ۳ شهر برتر دنیا قرار گرفته است. تورنتو از لحاظ سهولت در کسب و کار و تجارت نیز رتبه‌ی چهارم را به خود اختصاص داده است. این شهر با تمرکز بر بانکداری و سهام از رشد خوبی در صنایع توزیع، مالی و صنایع دیگر بهره‌مند است.

سن فرانسیسکو

San Francisco

موضوعی که سن فرانسیسکو را به یکی از شهرهای داغ از لحاظ فرصت‌های شغلی تبدیل می‌کند این است که این شهر خانه‌ی برخی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های جهان است. علاوه بر این، چند شرکت بزرگ مانند گوگل هم در این شهر نمایندگی دارند. افرادی که در پست‌های مدیریتی، مشاغل حقوقی، بهداشت و درمان، کامپیوتر و ریاضیات متخصص هستند می‌توانند در این شهر از حقوق بالا و مزایای بی‌شماری که نصیبشان می‌شود لذت ببرند.

پاریس

Paris

این شهر فرانسوی از نظر PwC به دلیل بهره‌مندی از سرمایه‌های فکری و نوع آوری های گوناگون در بین ۱۰ شهر برتر قرار گرفته است. پاریس پر از موزه‌های فوق‌العاده و دیدنی، دانشگاه‌های معتبر و کتابخانه‌های مجهز برای گسترش و پرورش ذهن است، به همه‌ی این مزایا افراد بی‌شماری که این شهر زیبا را برای راه‌اندازی کسب و کار و تجارت انتخاب می‌کنند را نیز اضافه کنید. یکی دیگر از نکات مثبت پاریس این است که این شهر پایین‌ترین نرخ بیکاری را در بین شهرهای اروپایی به خود اختصاص داده است. شهروندان خوش اقبال پاریس می‌توانند به راحتی شغل‌هایی با دستمزدهای بالا در زمینه‌های منابع انسانی، فروش و امور مالی پیدا کنند.

استکهلم

Stockholm

از آنجا که سرعت رشد اقتصادی این شهر اروپایی بسیار بالاست، وجود فرصت‌های تجاری و شغلی زیاد در استکهلم هم امری طبیعی ست. با وجود ۷۰۰ شرکت با فناوری پیشرفته در این شهر، استکهلم همیشه از لحاظ اقتصادی شهری پر جنب و جوش خواهد بود. این شهر تمرکز زیادی بر پایداری اقتصادی و فن‌آوری‌های سبز و دوست دار محیط سبز کرده است. علاوه بر این مزایا، بر اساس گزارش مجله‌ی فورچون، استکهلم یکی از بهترین شهرهای دنیا برای استارتاپ هاست.

 هنگ‌کنگ

Hong Kong

هنگ‌کنگ از لحاظ کیفیت زندگی یکی از بهترین شهرهای دنیاست. در واقع، این شهر زیبا بالاترین رکورد امید به زندگی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. اقتصاد هنگ‌کنگ نیز متأثر از عوامل ذکر شده رتبه اول را از جهت آزادی تجاری و اقتصادی به خود اختصاص داده است. علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده برای زندگی در هنگ‌کنگ، PwC این شهر را از نظر سهولت در ایجاد و اداره‌ی کسب و کار در رتبه‌ی دوم قرار داده است.

سیدنی

Sydney

سیدنی از قدیم‌الایام به عنوان شهری زیبا با محیطی دوستانه معروف است که شهروندان آن از بهترین سطح تعادل کار و زندگی در دنیا بهره‌مندند. PwC این شهر را از لحاظ پایداری، شادابی و سرزندگی در رتبه اول قرار داده است. سیدنی مرکز فرصت‌های مالی، تولیدی و فرهنگی در استرالیاست که این موضوع سیدنی را به مکانی پررونق از لحاظ فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

شیکاگو

Chicago

در حال حاضر شیکاگو بعد از شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس با جمعیت ۲/۷ میلیون نفری سومین شهر بزرگ ایالات متحده است. با این حال PwC این شهر را از لحاظ هزینه، کیفیت زندگی و کیفیت هوا مثبت ارزیابی کرده است. شیکاگو به دلیل فراهم کردن زمینه‌ای مناسب برای سهولت در انجام کسب و کار در این رده‌بندی به جمع ۱۰ شهر برتر پیوسته است. با وجود منابع ثروت گوناگون و ۵۰۰ کمپانی که در این شهر جای گرفته‌اند، جای تعجب نیست که فرصت‌های شغلی در شیکاگو بسیار زیاد است.

جویندگان کار در این شهر با اشتغال در مشاغل قانونی، حقوقی در حدود ۱۱۰ هزار و ۶۰ دلار دریافت می‌کنند. سایر شغل‌های پردرآمد در این شهر به پست‌هایی در حوزه مدیریت، کامپیوتر، ریاضیات، معماری و مهندسی اختصاص دارد.

برای حمایت از ما با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.