همیشه تفاوت های روشن و مشخصی بین افراد موفق و افراد ناموفق و شکست خورده وجود دارد. تفاوت اصلی موفق ها و ناموفق ها در عادت های کلیدی و تصمیم های سرنوشت سازی نهفته است که تعیین کننده ی اصلی مسیر زندگی انسان ها هستند. اگر افکار و اعمال خود را با عادت ها و ویژگی های مشترک افراد موفق هماهنگ و هم سو کنید طرز فکر اطرافیان نسبت به شما به نحو چشم گیری تغییر خواهد کرد. اگر نگرش، افکار و فعالیت های روزانه تان را با افراد موفق هم سو کنید خیلی زود با نگرش مثبت و خصوصیات کلیدی و سازنده ی انسان های موفق آشنا خواهید شد و با به کار بستن همین ویژگی ها در مدت کوتاهی خواهید توانست بر طبق ارزش ها و استانداردهای فوق موفق های جامعه زندگی کنید.

پل دیجوریا، میلیاردری که در پشت برندهایی از قبیل محصولات موی Paul Michell و برند Patron tequila است در پاسخ به این سوال که فرد موفق چه کسی است می گوید: انسان های موفق و پیشرو کارهایی را انجام می دهند که افراد ناموفق و شکست خورده می توانند اما نمی خواهند آن ها را انجام دهند.

المان های متصل به موفقیت عبارت اند از : اراده، پشتکار و سخت کوشی. بهره مندی از این ویژگی ها خیلی فراتر از بهره مندی از اشتیاق سوزان برای موفقیت و تصمیم برای ایجاد یک تغییر خاص در زندگی خود و افراد جامعه است. تصاویر زیر به خوبی تفاوت های اساسی افراد موفق و افراد ناموفق را توضیح می دهد:

تفاوت های اساسی افراد موفق و ناموفق

اولین تفاوت افراد موفق و ناموفق این است که موفق ها دوست دارند دیگران نیز به موفقیت برسند، اما ناموفق ها چشم دیدن موفقیت دیگران را ندارند و ترجیح می دهند خودشان سالم، موفق ، شاد و ثروتمند باشند اما بقیه شکست بخورند و همیشه با مصیبت، گرفتاری، غم و نداری دست و پنجه نرم کنند.

افراد موفق ، موفقیت شان را وابسته به پیروزی دیگران می بینند و اعتقاد دارند هر چقدر رقابت سالم و انگیزه برای کسب موفقیت در جامعه بیشتر شود فرصت های لازم برای پیشبرد جامعه به سوی کمال و ترقی بیشتر خواهد شد که همین افزایش فرصت ها موجب تقویت احتمال موفقیت آن ها در زمینه های گوناگون خواهد شد.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-1

یکی از تفاوت های جالب بین افراد موفق و ناموفق این است که انسان های موفق از تغییر استقبال می کنند و آن را در آغوش می کشند اما انسان های ناموفق همیشه از تغییر می ترسند. موفق ها می دانند که تغییر کردن یکی از اجزای اصلی زندگی است بنابراین به جای اینکه در یک نقطه گیر کنند ترجیح می دهند تغییر کنند و به سوی کمال حرکت کنند.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-2

تفاوت اساسی دیگری که بین افراد موفق و افراد ناموفق وجود دارد این است که انسان های موفق همیشه در مورد ایده های خود صحبت می کنند اما ناموفق ها همیشه در مورد مردم و موضوعات غیر ضروری و بی اهمیت حرف می زنند. افراد موفق همیشه با تمرکز بر روی ایده ها و نیروی خلاقیت شان سعی در بهبود زندگی خود و دیگران دارند.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-3

یکی دیگر از تفاوت های اساسی بین افراد موفق و ناموفق این است که انسان های موفق در تمام مراحل زندگی شان مسئولیت شکست های شان را بر عهده می گیرند اما افراد شکست خورده و ناموفق همیشه دیگران را مسئول شکست های خود می دانند و دائما بهانه گیری می کنند و این و آن را سرزنش می کنند. در واقع، افراد موفق مسئولیت ۱۰۰ درصد زندگی خود را می پذیرند و اعتقاد دارند که آدمی حاکم بر سرنوشت خود است.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-4

تمایل افراد موفق برای یادگیری و پیشرفت پایان ناپذیر است. تفاوت اساسی دیگری که بین افراد موفق و ناموفق وجود دارد این است که انسان های موفق برخلاف افراد ناموفق که ادعا می کنند همه چیز را می دانند و نیازی به یادگیری ندارند ، دائما به دنبال رشد و فراگیری مهارت های جدید هستند.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-5

موفق ها همیشه از دیگران تعریف می کنند اما انسان های ناموفق همیشه بدون هیچ دلیل ارزشمند و قانع کننده ای از دیگران انتقاد می کنند. افراد موفق همیشه قدردان نعمت ها و فرصت هایی هستند که از سوی پروردگار مهربان در اختیارشان قرار گرفته است.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-6

موفق ها هرگز همه ی پل های پشت سرشان را خراب نمی کنند و همیشه دیگران را می بخشند و اشتباهات آن ها را فراموش می کنند اما ناموفق ها کینه ای هستند ، بخل می ورزند و به دنبال انتقام و تلافی اشتباهات دیگران هستند.

Key-Differences-Between-Successful-People-And-Unsuccessful-People-7

به نظر شما چه تفاوت اساسی دیگری بین افراد موفق و افراد ناموفق وجود دارد؟

مقالات پیشنهادی:

چه تفاوت‌هایی بین افراد موفق و ناموفق وجود دارد؟

راز موفقیت : ۱۰ سوال کلیدی که افراد موفق از خود می‌پرسند

اسرار موفقیت: ۱۰ ویژگی مشترک افراد موفق

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر