امروزه شما به ندرت بچه یا نوجوانی را می‌بینید که عاشق اینترنت نباشد. از فیلم‌ها و کارتون‌ها گرفته تا هر بازی اینترنتی دیگری که تصور کنید از جمله علاقه های بچه‌هاست و اینترنت پر از مطالب و موضوعات شگفت انگیز است و این دلیلی است که به خاطر آن بچه‌ها به ندرت از خانه بیرون می‌روند و فقط از طریق اینترنت با دوستانشان در ارتباط هستند و از روی صندلی راحتی خود و با یک ظرف چیپس گوجه می‌توانند به آسانی از طریق اینترنت با دیگران ارتباط برقرار نمایند.

شما به عنوان پدر، مادر یا سرپرست، این‌گونه بچه‌ها را در خانه‌تان مشاهده کرده‌اید که وارد عصر دیجیتال شده‌اند. شما ممکن است با بچه‌ها سروکله زده تا کمی از اینترنت و گدجت هایشان فاصله بگیرند، ولی قبل از اینکه این سرزنش را انجام دهید منتظر شنیدن این جمله باشید :

 بگذارید فرزندانتان از طریق اینترنت درآمدزایی کنند.

آن‌ها نه تنها به شبکه اجتماعی خود وابسته هستند بلکه سودبخش نیز هستند و می‌توانند برای کفش‌های کتانی که چند وقته منتظر خرید آن هستند پول پس انداز کنند.

آیا به دنبال راه‌هایی هستید که بچه‌هایتان زمان کمی را با اینترنت سپری کنند؟ در اینجا ۵ روش برای پول سازی فرزندتان از طریق اینترنت وجود دارد :

فروش کالا به صورت اینترنتی

تمام اسباب بازی‌ها و لباس‌هایی که برای بچه‌هایتان قبلاً تهیه کرده بودید قدیمی شده‌اند. اکنون، آن‌ها در قفسه های کمد یا در گوشه ای از انباری تاریک انباشته شده‌اند. به بچه‌هایتان کمک کنید تا تمام آن‌ها را طبقه بندی و مرتب کرده و از طریق وب سایت‌های مانند ایسام به فروش برسانند. شما می‌توانید از آن‌ها عکس گرفته و عکس آن را به دیگر سایت‌های حراج یا رسانه های اجتماعی ارسال کنید.

بازی کنید

قبل از اینکه دسته های بازی را از بچه‌هایتان بگیرید و آن‌ها را از بازی کردن منع کنید به این فکر کنید که او مهارت‌های خود را در این بازی به صورت آنلاین و از طریق وب سایت‌های مانند یوتیوب در اختیار بچه های دیگر قرار داده و از این طریق کسب درآمد کنند. بسیاری از برنامه‌نویسان بازی‌های کامپیوتری به دنبال افرادی هستند که بازی‌ها را تست کنند و از این طریق آنها می‌توانند باگ های بازی را شناسایی کنند و فرزند شما نیز برای خود درآمد زایی کند.

جدا از افراد حرفه ای، بچه‌ها بهترین منتقدان بازی هستند زیرا بخش بزرگی از خلاقان بازار بازی‌های کامپیوتری را به خود اختصاص می‌دهند. در طی زمان وقتی که فرزند شما بر یکی از این بازی‌ها مسلط می‌شود می‌تواند در بازی‌های رقابتی برای کسب جایزه و درآمد شرکت کند. به عنوان نمونه می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

تحقیقات آنلاین انجام دهید

منظور این نیست که اجازه دهید فرزند شما مهارت‌های تحقیقی خود را در اختیار هم کلاسی‌های خود قرار داده و در قبال آن پول دریافت کند. یک ایده بهتر، به عنوان مثال، این است که به دانشجویان و افراد متخصص در تحقیقات و پروژه‌هایشان کمک نماید. این کار به سادگی جمع آوری اطلاعات مناسب و ارزیابی آن‌ها از طریق اینترنت است و بسته به مهارت فرزند شما ممکن است سخت یا آسان باشد.

 وبلاگ نویسی کنید

اگر فرزند شما واقعاً چیزی می‌نویسد که خواندن آن لذت بخش و جالب است او را تشویق کنید تا وبلاگ نویسی را شروع کند و از این طریق کسب درآمد کند. آنها می‌توانند در مورد رستوران‌ها، بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های سینمایی و کتاب‌ها وبلاگ نویسی کنند. می‌توانند تلفظ درست لغات انگلیسی یا نوع آرایش برای مراسم‌های مختلف را با کلیپ‌های تصویری به دیگران آموزش دهند. به خاطر داشته باشید که آنها می‌توانند در سایت خود تبلیغات انجام داده و برند های مختلف را دعوت به بازدید کنند و برای بررسی بیشتر کالاهایشان را برای آن‌ها ارسال کنند.

 طراحی کرده و عکس بگیرید

نوشتن و تحقیق کردن تنها راه برای سناریوی درآمد زایی از طریق اینترنت نیست بلکه هنر و طراحی نیز سهم بسزایی از این مقوله را به خود اختصاص می‌دهد. هنرمندان زیادی و جود دارند که نوشته های خوبی را ارائه داده و عکس‌های زیبایی می‌گیرند و آن را از طریق اینترنت به فروش می‌رسانند. اگر فرزند شما در این زمینه زبر و زرنگ است او را تشویق کرده که یک وبلاگ هنری راه اندازی و آثار خود را از طریق اینترنت به فروش برساند. آنها می‌توانند آثار خود را به شرکت‌هایی بفروشند که از عکس‌های آن‌ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

به یاد داشته باشید که بعضی چیزها را هرگز نمی توان در اینترنت یافت، پس بهتر است خودتان این موارد را به فرزندانتان آموزش دهید.

به عنوان پدر و مادر باید به خاطر داشته باشید که فرصت‌هایی مثل این بدان معنا نیست که شما فرزندانتان را وادار به کار کنید و به زو از آن‌ها بخواهید تا این کار را انجام دهند. آن‌ها تمایل دارند که یک‌بار امتحان کنند و مطمئن شوند که شما از آن‌ها حمایت می‌کنید. اگر آن‌ها در این کار موفق هستند آن‌ها را راهنمایی کنید تا در مورد اصول تجارت مثل داد و ستد، پرداخت امن و حتی تحویل کالا و اطلاعات بیشتر تحقیق نموده و دانش مفیدی را به دست آورند ولی بدانید که سرمایه گذاری کم آن‌ها به دلیل بچگی‌شان نیست. به آن‌ها اجازه دهید در حین کسب درآمد از کارشان لذت ببرند.