در میان این جمعیت علاقه‌مند به سینما فردی وجود دارد که اعتقاد دارد باید در لحظه زندگی کرد و از تک تک لحظات زندگی لذت برد؟ می‌توانید او را پیدا کنید؟

اگر فکر می‌کنید این فرد همان پیرزنی ست که ژاکت سیاه پوشیده و جلوی جمعیت ایستاده است، درست حدس زده‌اید. این عکس که توسط جان بلندیگ در مراسمی که هنرپیشه‌های فیلم بلک مَس در آن حضور داشتند گرفته شد جمعیتی از علاقه‌مندان به سینما را به تصویر می‌کشد که با گوشی‌های هوشمند خود در حال عکس گرفتن از هنرپیشه‌های محبوب خود هستند. رویکرد متضاد این پیرزن به این موقعیت بعد از اینکه این عکس هزاران بار در شبکه‌ های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته شد از سوی هزاران و شاید میلیون‌ها انسان تحسین شد.

اگر چه وابستگی افراطی ما به شبکه‌های اجتماعی در انتها به ضرر خود ما تمام می‌شود اما باز هم خیلی‌ها عاشق این وب‌سایت‌ها هستند. در مقاله‌ای که با عنوان ” فناوری گفت و گوی انسانی را نابود کرد : ۱۲ عکس برای اثبات ” در وب‌سایت منتشر شد نیز می‌توانید وابستگی نگران‌کننده‌ی ما انسان‌ها به فناوری و شبکه‌های اجتماعی را مشاهده کنید.

عکس پیرزن هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد تا به ما گوشزد کند گاهی اوقات بهتر است گوشی‌های هوشمند، تبلت و … را کنار بگذاریم و از زیبایی لحظه‌ای که در آن حضور داریم لذت ببریم. متأسفانه بیشتر مردم به قدری به فناوری و ابزارهای دیجیتال وابسته هستند که واژه‌های از قبیل اعتیاد به اینترنت، اعتیاد به تلفن همراه و یا اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی برای ما نه تنها ناآشنا نیستند بلکه کم کم شاهد بازگشایی مراکزی برای ترک این عادت‌های بد خواهیم بود. به عنوان مثال در مراسم عروسی بیشتر مهمانان به جای اینکه از این شب تکرار نشدنی لذت ببرند همگی مشغول فیلم‌برداری و گرفتن سلفی هستند. به نظر شما حیف نیست لذت بردن از لحظه‌ای تکرار نشدنی را رها کنیم و بعدها با دیدن فیلم و عکس آن لحظه حسرت بخوریم؟

old-woman-living-in-moment-no-smartphone-celebrities-movie-premiere-black-mass-1

old-woman-living-in-moment-no-smartphone-celebrities-movie-premiere-black-mass-2

مقالات پیشنهادی:

موش‌های مین یاب، قهرمان‌هایی برای نجات جان هزاران انسان

نوجوان ۱۲ ساله، تابلوی ۱٫۵ میلیون دلاری را سوراخ کرد (فیلم + عکس)

عکس‌های برگزیده مسابقه عکاسی «مسافر» نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۵

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر