با پرینترهای سه بعدی کارهای زیادی می‌توان انجام داد. الآن باید «ساخت یک خانه در یک روز» را نیز به لیست توانایی‌های این پرینترهای قدرتمند اضافه کنیم.

در جمله‌ی بالا «یک خانه» را پاک کنید و به جای آن بنویسید «ده خانه»، چون به تازگی یک شرکت چینی موفق به ثبت این رکورد شده است.

شرکت مهندسی طراحی دکوراسیون WinSun که یک شرکت چینی ست موفق شده با استفاده از مواد بازیافتی ۱۰ خانه را در یک روز پرینت یا چاپ کند.

Chinese-Company-3D-Printed-10-Houses-In-A-Day-1

این اولین تلاش انجام شده برای ساخت سازه‌های بزرگ در مدت زمان کوتاه با استفاده از چاپگرهای سه بعدی نیست. محققان در کالیفرنیا در حال ساخت یک پرینتر سه بعدی هستند که قادر است ۲۴ ساعته یک خانه‌ی بزرگ و کامل تولید کند.

در ماه آوریل سال ۲۰۱۴ نیز ساخت یک خانه با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در آمستردام هلند آغاز شد. این خانه از آجرهایی پلاستیکی ساخته شده که مانند لگو در کنار هم قرار خواهند گرفت. کل عملیات پرینت این خانه در همان محل نصب انجام خواهد شد.

از سوی دیگر، این خانه‌های چینی در محل نصبشان پرینت نمی‌شوند بلکه تک تک قطعات چاپ شده و سپس برای مونتاژ و قرار دادن این قطعات در کنار هم به منطقه‌ی Qingpu شانگهای چین فرستاده خواهند شد.

Chinese-Company-3D-Printed-10-Houses-In-A-Day-2

بر اساس گزارش‌های Gizmodo، قطعات ساخته شده از مصالح و مواد ساختمانی بازیافتی و زباله‌های صنعتی برای تولید یک مجموعه‌ی بتنی استفاده می‌کنند. خانه‌های ساخته شده توسط این پرینترهای سه بعدی ۵۰۰ فوت طول، ۳۳ فوت عرض و ۲۰ فوت ارتفاع دارند. هزینه ساخت هر یک از این خانه‌ها نیز تقریباً ۴۸۰۰ دلار است.

مدیر عامل این شرکت، Ma Yihe، به ۳ders گفته : «ما قطعات این پرینتر سه بعدی را از خارج خریداری کرده‌ایم و عملیات مونتاژ این ماشین را در کارخانه‌ای در Suzhou انجام داده‌ایم. مطمئناً چنین سازه‌هایی که توسط چاپگرهای سه بعدی تولید می‌شوند دوست دار محیط زیست هستند و مقرون به صرفه.»

نظر شما در مورد قابلیت‌های پرینترهای سه بعدی چیست؟

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر