اگر قرار می شد دیگران ما را باور داشته باشند تا ما به موفقیت برسیم، اغلب ما هرگز موفق نمی شدیم. این خود شما هستید که باید بدانید چه می خواهید و چه خواسته ای دارید، مهم نیست که دیگران چه می گویند، چه باوری دارند و کدام هدف را دنبال می کنند. نگران این نباشید که دیگران درباره شما چه تصور و باوری دارند. آنطور که دلتان حکم می کند رفتار کنید. به موفقیت خود ایمان داشته باشید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید.

با قانون دکتر دانیل آمنز آشنا شوید. او به قانون ۱۸-۴۰-۶۰ اشاره می کند. وقتی ۱۸ ساله هستید نگران آنید که دیگران درباره شما چه فکر می کنند، وقتی ۴۰ ساله می شوید برای نظر دیگران درباره خود پشیزی ارزش قائل نمی شوید، وقتی به ۶۰ سالگی می رسید، متوجه می شوید اصولا کسی به شما فکر نکرده است.

به راستی که شگفت انگیز است! اغلب اوقات اصولا کسی به شما فکر نمی کند، همه نگران کار خودشان هستند و اگر قرار باشد اصولا به شما فکر کنند، در این فکرند که شما دباره آنها چه فکر می کنید. اشخاص به شما فکر نمی کنند، به خودشان فکر می کنند. خوب به این موضوع فکر کنید، تمام مدتی که نگران آن هستید که دیگران درباره شما، نظرات و هدف ها و لباس ها و موی سر و خانه تان چه فکر می کنند، بهتر این است که به این فکر کنید که برای رسیدن به هدف هایتان چه می توانید بکنید.

آیا شما دائما نگران نظر دیگران درباره خودتان هستید؟ اگر قانون دکتر دانیل آمنز را به خاطر بسپارید، مطمئنا دیگر این نگرانی و دلهره را نخواهید داشت و با تمر کز بیشتری برای رسیدن به هدف هایتان تلاش خواهید کرد.

                                 وقتی دیگران شما را باور ندارند، خودتان را باور داشته

باشید. اینگونه در شمار برندگان قرار می گیرید.

ونوس ویلیامز

برنده مدال طلای المپیک در رشته تنیس

این مقاله برگرفته از کتاب «اصول موفقیت» نوشته جک کنفیلد است.