مشکل اصلی دروغ گفتن این است که شما مجبور هستید به دروغ گفتن خود ادامه دهید و بار گناه خود را سنگین‌تر کنید. گفتن حقیقت به مراتب ساده‌تر است.

اگر تا حالا فقط یک بار دروغ گفتید دست‌های خود را بالا ببرید.

اگر دست‌های خود را بالا بردید که هر دوی ما می‌فهمیم که شما دروغ‌گو هستید، اگر هم ‌دست‌های خود را بالا نبردید، هر دوی ما به راحتی متوجه خواهیم شد که شما دروغ‌گوی بزرگ‌تری هستید.

اگر از اطرافیان خود بپرسید « آیا فردی دروغ‌گو هستی؟ » نزدیک به ۹۷ درصد آن‌ها به شما خواهند گفت نه و تنها ۳ درصد افراد جامعه با شجاعت و صداقت کامل می‌پذیرند که در برخی موارد مجبور شده‌اند دروغ بگویند و اگر شما جزء دسته‌ی دوم باشید احتمال اینکه با دیگران با صداقت و بدون ریا برخورد کنید ۲۸ مرتبه بیشتر از گروه اول است. یکی از قدرتمندترین و باهوش‌ترین دروغ‌گوهای تاریخ ریچارد نیکسون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکاست زیرا محققان پس از یک بررسی دریافتند که نیکسون در یک روز ۸۳۷ بار دروغ گفته است.

برای همه‌ی ما انسان‌ها از جمله خود بنده پیش آمده که برخی اوقات از سر اجبار یا شیطنت به دیگران دروغ بگوییم اما باید با تلاش و جدیت راست‌گویی و گفتن حقیقت را به جزئی از شخصیت خودمان تبدیل کنیم زیرا افراد دروغ‌گو پس از مدتی خود را به احمقانه‌ترین شکل ممکن لو می‌دهند چون دروغ‌گوها اصولاً افرادی فراموش کارند و نمی‌توانند حساب دروغ‌های خود را نگاه دارند.

به خاطر بسپارید : گفتن حقیقت به مراتب ساده‌تر از دروغ گفتن است.

برای حمایت از ما با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر