لائو تزو می‌گوید: ” اگر مسیرتان را تغییر ندهید، سرانجام به مقصدی که به سویش گام برمی‌دارید خواهید رسید.”

وقتی در مسابقه‌ی بسکتبال اوضاع بد پیش می‌رود و مربی از نحوه‌ی عملکرد تیمش راضی نیست، از داور یک ” وقت استراحت ” می‌گیرد. در وقت استراحت، در حالی که مربی بازیکنان را دور هم جمع می‌کند تا تذکرات لازم را در مورد نحوه‌ی عملکردشان هنگام بازگشت به زمین و بازی بهتر و مؤثرتر بدهد، بازی دقایقی متوقف می‌شود. البته در حین وقت استراحت، مربی همچنین آنچه را بازیکنان به خوبی و به درستی در زمین انجام می‌دهند نیز یادآور می‌شود و همین کار کمک می‌کند بازیکنان عملکرد درست و مثبت خود را تقویت کنند و ادامه دهند.

در اینجا این سؤال مطرح می‌شود: شما چند وقت یک‌بار در زندگی‌تان ” وقت استراحت ” می‌گیرید تا بررسی کنید چه چیزی برایتان مؤثر است و به آنچه برایتان مفید و مؤثر نیست نیز پایان دهید؟ به احتمال زیاد، نه به اندازه کافی. متأسفانه، ما ترجیح می‌دهیم به رفتارهایی خو کنیم که ما را به سمت اهدافمان سوق نمی‌دهند. زندگی نیز همیشه در قبال آنچه انجام می‌دهیم واکنش نشان می‌دهد. به عهده‌ی شماست که از این نشانه‌های مفید آگاه شوید؛ از نتایجی که به دست می‌آورید بیاموزید و هرگونه تغییری را که ممکن است لازم باشد به وجود آورید.

هم‌اکنون ” وقت استراحت ” بگیرید، عملکرد و نتایج خود را بررسی کنید و بعد از آموختن درس‌های لازم، دوباره از نو شروع کنید.

مقالات پیشنهادی:

راز موفقیت : ۱۰ سوال کلیدی که افراد موفق از خود می‌پرسند

نکته‌های ۳۰ ثانیه‌ای : مشکل اصلی دروغ گفتن

نکته‌های ۳۰ ثانیه‌ای : اشتباه کن

اگر این مقاله مفید بود و از مطالعه‌ی آن لذت بردید لطفاً برای حمایت از ما آن را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر