وقتی صحبت از چیزهایی ست که می‌توانند به طور بالقوه منجر به مرگ انسان شوند، بیشتر مردم عناصری مانند طوفان، گردباد، زمین لرزه و یا حتی یک کوسه را تصور می‌کنند. برخی افراد حتی شاید دزدی در خانه‌ یا مرد دیوانه‌ای در خیابان را انتخاب کنند.

متأسفانه، واقعیت این است که شما به جای اینکه با یک رویداد اتفاقی و ناگهانی کشته شوید، کم کم و با روندی پیوسته به وسیله‌ی ابزارهایی که هر روز در منزلتان استفاده می‌کنید در حال به قتل رسیدن هستید. برای نمونه در این مقاله نگاهی به ۱۲ محصولی انداخته‌ایم که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنید اما نمی‌دانید که این محصولات در حقیقت قاتلان خاموشی هستند که شما را قدم به قدم به مرگ نزدیک‌تر می‌کنند:

۱-فتالات موجود در عطرها می‌تواند مضر باشند. تحقیقات انجام شده وجود رابطه‌ای بین ناهنجاری رشدی نوزادان پسر و این مواد موجود در عطرها را ثابت کرده‌اند.

fragrances

۲-ترکیبات خاصی از پاک‌کننده‌های خانگی (مانند سفید کننده و آمونیاک) می‌توانند گازی تولید کنند که به طور بالقوه کشنده است.

household cleaners

۳-هر ساله در حدود ۴۵۰ نفر به دلیل افتادن از تخت خواب می‌میرند.

bed

۴-بعد از هر نوبت استفاده از خشک کن از خالی کردن فیلتر پرزگیر اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت احتمال ایجاد یک آتش‌سوزی مرگ بار در منزلتان را دو چندان کرده‌اید.

lint trap on your dryer

۵-اگر خانه‌ی شما قبل از سال ۱۹۷۸ ساخته شده است، شاید مجبور باشید با رنگ‌های سربی رو به رو شوید. خود رنگ تا زمانی که به دیوار چسبیده باشد خوب است؛ اما اگر شروع به پوسته شدن و جدا شدن از دیوار کند به طوری که قابل استنشاق شود می‌تواند بسیار سمی و کشنده باشد.

lead paint

۶-در حالی که اکثر گیاهان خانگی نسبتاً ایمن و بی خطر هستند، بسیاری از آن‌ها در واقع سمی‌اند؛ بنابراین، بهتر است کودکان خردسال خود را از این برگ‌ها دور کنید.

houseplants

۷-کرم‌های ضد آفتاب حاوی فیلترهای شیمیایی هستند که ممکن است موجب آسیب مادران باردار و روند رشد کودک آن‌ها شود.

Sunscreen

۸-پارابنهای موجود در شامپو و لوسیون نیز در تومورهای سرطان پستان یافت شده‌اند.

shampoo and lotion

۹-کمی کپک چیزی نیست که نگرانش باشیم، اما اگر این کپک به رشد خود ادامه دهد می‌تواند منجر به واکنش‌های آلرژیک، حملات آسم، مشکلات سیستم عصبی مرکزی و حتی سرطان شود.

mold

۱۰-ماده‌ی شیمیایی به نام تولوئن در رنگ مو وجود دارد که می‌تواند منجر به ابتلای فرد به سرطان خون شود.

hair dye

۱۱-هر ساله در حدود ۳۴۰ نفر به دلیل شرایط لغزنده در وان حمام جان خود را از دست می‌دهند.

bathtub

۱۲-دئودورانت ها حاوی یک ماده‌ی شیمیایی به نام تریکلوزان هستند که می‌تواند عملکرد عضلات و سیستم غدد درون‌ریز را مختل کند.

Deodorants

مسلماً هدف بنده از بیان این خطرات این نیست که بگویم شما باید استفاده از تمام این محصولات را به طور کامل کنار بگذارید. قطعاً کرم‌های ضد آفتاب می‌توانند از توسعه و رشد سرطان پوست جلوگیری کنند… اما آگاهی از عوارض جانبی این محصولات هم می‌تواند مفید و سازنده باشد.

مقالات پیشنهادی:

چرا روابط جنسی موجب بهبود سلامتی افراد می‌شود.

۱۱ خاصیت بی‌نظیر چای سبز، اکسیر سلامتی.

اشک‌های چشم انسان زیر میکروسکوپ + تصاویر

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر