این عکاس دعوت شد تا از کمیاب ترین مار دو سر جهان که از بیماری نادری به نام پلی سفالی یا چند سری رنج می برد عکس بگیرد اما در هنگام گرفتن عکس ها اتفاق شگفت انگیزی روی داد. واکنش کمیاب ترین مار دو سر دنیا به این عکاس به قدری عجیب بود که وب سایت های مختلفی آن را منعکس کردند.

اشتباه نکنید! این عکس‌ها فتوشاپ نیست بلکه ناشی از نوعی بیماری نادر به نام پلی سفالی (Polycephaly) یا چند سری است.

عکاسی که این تصاویر حیرت‌انگیز را از کمیاب‌ ترین مار دو سر دنیا تهیه کرده است می‌گوید: از اینکه این فرصت به من داده شد تا از این موجود شگفت‌انگیز عکاسی کنم خیلی خوشحالم. هنوز هم پیامکی که به من گفت حتماً دوربین عکاسی‌ات را با خودت بیار چون به آن نیاز پیدا می‌کنی را به خاطر دارم. وقتی در مورد کمیاب‌ ترین مار دو سر جهان شنیدم سؤالات زیادی در مورد نوع رفتارش در ذهنم شکل گرفت. بلافاصله بعد از ملاقات با این مار دو سر پاسخ تمام سوالاتم را گرفتم. بهتر است بدانید مارها در اثر ابتلا به نوعی بیماری به نام پلی سفالی با دو یا چند سر متولد می‌شوند. در هنگام گرفتن این عکسها یکی از سرها حالت تهاجمی داشت و سر دیگر کاملاً بی تفاوت بود. جالب است سری که حالت حمله به خود گرفته بود، سعی داشت به من نیش بزند اما عدم تمایل سر دوم به این کار باعث میشد سر اول به عقب کشیده شود. از آنجا که این مار کوچک بی خطر است حتی اگر هر دو سر نیز به صورت هماهنگ حمله می‌کردند باز هم هیچ خطری من را تهدید نمی‌کرد.

همان طور که گفتم این بیماری نادر است و تعداد حیوانات مبتلا به آن بسیار کم یابند. ظاهراً این حیوانات می‌توانند غذا بخورند و از نظر جسمی هم سالم‌اند اما مدت زیادی زنده نمی‌مانند. از اینکه موفق شدم از کمیاب‌ ترین مار دو سر جهان عکاسی کنم خیلی خوشحالم.

two-headed-snake-with-rare-condition-photographs (1)

two-headed-snake-with-rare-condition-photographs (2)

two-headed-snake-with-rare-condition-photographs (3)

two-headed-snake-with-rare-condition-photographs (4)

مقالات پیشنهادی:

موش‌های مین یاب، قهرمان‌هایی برای نجات جان هزاران انسان

نوتریکولا، عروس دریایی شگفت‌ انگیز با عمری جاودانه (تصاویر+ اینفوگرافیک)

فیل غول ‌پیکر جزیره ایسلند در دریا سنگ شد + تصاویر

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر