پروانه‌ها موجودات زیبا و آرامی هستند که با لباس‌های شگفت‌انگیزی که بر تن کرده‌اند توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند. شاید نسبت دادن عنوان این مقاله به پروانه‌ها کمی عجیب و یا حتی ترسناک باشد اما واقعیت دارد. با مشاهده تصاویر این مقاله نظاره‌گر یکی از خارق‌العاده‌ترین پدیده‌های موجود در طبیعت خواهید بود که به ندرت شانس تماشای زنده آن نصیب طبیعت گردان می‌شود. گونه‌ای پروانه که به ” پروانه جولیا (Dryas iulia) ” شهرت دارد از اشک چشم لاک‌پشت و تمساح تغذیه می‌کند. عکس‌های فوق‌العاده‌ای که در ادامه نظاره‌گر آن‌ها هستید فرآیند نوشیدن اشک چشم لاک‌پشت و تمساح توسط پروانه جولیا را به تصویر می‌کشند.

بهتر است بدانید هدف پروانه‌ها از این کار به ظاهر ترسناک پاک کردن اشک‌های این خزندگان نیست بلکه این پدیده شگفت‌انگیز که به ” lachryphagy ” معروف است و معنای لغوی آن ” تغذیه از اشک ” است یکی از منابع تغذیه گران‌بهای پروانه‌ها محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی نشنال جئوگرافیک، پروانه‌ها برای تأمین سدیم و دیگر مواد معدنی که برای تخم‌گذاری و سوخت و ساز بدن به آن‌ها نیاز دارند اشک چشم لاک‌پشت و تمساح را با کمال میل می‌نوشند. در حالی که منافع متقابل این پدیده استثنایی هنوز اثبات نشده است، مادامی که این خزندگان یعنی لاک‌پشت و تمساح آزرده خاطر نشوند، ضیافت پروانه جولیا پابرجا خواهد بود!

Butterflies-Drinking-Tears-Turtle-Alligator-Eye-lachryphagy-tear-feeding (6)

butterflies-drink-turtle-tears-lacryphagy-ecuador-10

Butterflies-Drinking-Tears-Turtle-Alligator-Eye-lachryphagy-tear-feeding (3)

Butterflies-Drinking-Tears-Turtle-Alligator-Eye-lachryphagy-tear-feeding (5)

Butterflies-Drinking-Tears-Turtle-Alligator-Eye-lachryphagy-tear-feeding (4)

Butterflies-Drinking-Tears-Turtle-Alligator-Eye-lachryphagy-tear-feeding (2)

مقالات پیشنهادی:

موش‌های مین یاب، قهرمان‌هایی برای نجات جان هزاران انسان

هشدار : ۱۰ قاتل خاموش که در خانه‌ی شما زندگی می کنند

نگاهی به تاریخ : ۱۰ شغل عجیب که با پیشرفت فناوری ناپدید شدند

اگر این مقاله مفید بود و از مطالعه‌ی آن لذت بردید لطفاً برای حمایت از ما آن را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر