کاربران بیشتر از کدام موتور جستجو استفاده میکنند

طبق آمار بدست آمده ۷۰ درصد مردم دنیا از گوگل برای جستجو در دنیای اینترنت استفاده میکنند.

در این آمار ۱۵ درصد کاربران از موتور یاهو ، ۱۰ درصد از بینگ و ۵ درصد از سایر موتورهای جستجو استفاده میکنند.

این آمار نشان دهنده میزان محبوبیت گوگل در بین سایر موتورهای جستجو میباشد. به همین خاطر تلاش اکثر وب سایتهای اینترنتی و علی الخصوص سایتهای ایرانی معطوف به موتور جستجوی گوگل میباشد.

آمار استفاده از موتورهای جستجو

حال که از میزان ارزش قرار گرفتن وب سایت ها در اولین نتایج گوگل آگاه شدیم روش های رسیدن به این جایگاه ها را توضیح میدهیم.

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به دو روش کلی امکان پذیر است.

  • روش اول قرار گرفتن اصولی در نتایج صفحات اول با استفاده از قوانین سئو میباشد SEO

که به آن نتایج طبیعی گوگل میگویند نتایج طبیعی وب سایتهایی هستند که به دلیل کیفیت بالای خود وب سایت و محتوای خوب آن در صفحه اول گوگل قرار دارند که اصطلاحا میگوییم این گونه وب سایتها سئو خوبی دارند .

  • قرار گرفتن در صفحه اول گوگل از طریق تبلیغات کلیکی گوگل SEA

وب سایتهایی هستند که با پرداخت مستقیم پول به کمپانی گوگل در صدر نتایج گوگل قرار میگیرند.قرار گرفتن این وب سایت ها در صفحه اول گوگل هیچ ارتباطی به کیفیت مطالب آنها ندارد و صرفا با پرداخت هزینه انجام میگردد.

و جالب است بدانیم که از کل نتایج نمایش داده شده در گوگل ۸۰ درصد بر روی نتایج طبیعی و تنها ۲۰ درصد بر روی نتایج تبلیغات کلیکی گوگل کلیک میکنند.

این امر بیانگر میزان اهمیت سئو برای یک سایت میباشد چرا که در عمل کاربردی ترین و اصولی ترین روش جهت جذب مخاطب برای آن سایت میباشد.

اما در ادامه میخواهیم ببینیم کاربران از وب سایتهایی که در صفحه اول گوگل قرار میگیرند بیشتر بر روی کدام گزینه ها کلیک میکنند.

عموما وب سایتهایی که در اولین نتیجه گوگل قرار میگیرند ۴۲ درصد کلیک ها را از آن خود میکنند

وب سایتی که در نتیجه دوم قرار میگیرد ۱۲ درصد

وب سایتی که در نتیجه سوم قرار میگیرد ۹ درصد

وب سایتی که در نتیجه چهارم قرار میگیرد ۶ درصد

و مابقی کلیک ها مربوط به سایر وب سایتها میباشد.

و جالب است بدانیم که عموما ۲۸ درصد کاربران گوگل نتایج صفحه دوم به بعد گوگل را نگاه میکنند.

موتورهای جستجو

پیشنهاد ما به شما سئو سایت می باشد.در این جا مواردی را برای انتخاب شرکت طراحی سایت و سئو سایت اصفهان آورده ایم .

قبل از سپردن سئو سایت به شرکت‌های بهینه سازی باید مطمن بود که آن‌ها دارای استراتژی طبیعی و خدمات سئو قانونی هستند. شاید شرکت‌های زیادی با این عنوان مشغول به فعالیت باشند اما مسلما تنها شرکت‌های در رونق بخشیدن به کسب و کار سایت‌ها موفق هستند که دارای سال‌ها تجربه‌ی موفق و بزرگ باشند. متاسفانه در ایران سئوکارانی که قوانین را دور می‌زنند کم نیستند.

بهینه سازی سایت پایانی ندارد. شرکت‌های بهینه سازی فراوانی در حال فعالیت هستند که به کاربر کمک می‌کنند تا رتبه‌ی سایت خود را بالا ببرد اما بعد از مدتی همه چیز را رها می‌کنند که باعث افول وضعیت وب‌سایت می‌شود. بهترین شرکت‌های بهینه سازی سایت با توجه به ابزارهای تخصصی مانیتورینگ که دارند به صورت مدام وضعیت سایت را در نظر دارند و برای ماندن سایت در جایگاه رتبه‌های برتر تلاش می کنند.