متأسفانه جهان برای اکثر افراد جامعه به ویژه کسانی که شکست عاطفی دیده‌اند و روحیه آن‌ها خدشه‌دار شده است جایی ست برای تنهایی. علی رغم وجود واقعیت‌های مانند شکست‌های عشقی و خیانت دیدن از هم نوعان باز هم باید به دنبال فردی باشیم که ما را درک می‌کند و به نیازهای ما توجه دارد. جالب اینکه اکثر افراد اغلب از عشق رنج می‌کشند زیرا هم‌زمان بخشی از عشق به درد و بخشی از آن نیز به نیرویی فوق‌العاده شگفت‌انگیز و الهام‌بخش وابسته است. در زندگی پر هیاهوی امروزی گاهی لازم است برای عشق و شادی بجنگیم. به همین دلیل نباید زمانی که روابط شما در مسیر صحیح پیش نرفت و یا با بن‌بست روبه رو شد اندوهگین شوید و زانوی غم بغل بگیرید. باید بدانید که شما در این جهان هستی، فوق‌العاده و منحصر به فرد هستید. تنها باید موانع بی ارزشی و بیهوده زیستن را خرد کنید و به خودتان اجازه دهید از صمیم دل احساس شادی و عشق کنید.

در این مقاله ۷ دلیل مبنی بر اینکه چرا شما سزاوار عشقی راستین و بی‌ریا هستید بیان شده است. این نکات را با دقت بخوانید و برای همیشه به ذهن بسپارید:

۱-شما خاص و منحصر به فرد هستید.

باید همیشه به یاد داشته باشید که شما انسانی خاص و منحصر به فردید. هر فردی با استعداد است و هر کس لیاقت تعیین اهداف و رسیدن به آن‌ها را دارد. مطمئن هستم که شما روزی خود واقعی‌تان که فردی خاص و زیباست را ملاقات خواهید کرد. شاید برخی ویژگی‌های ظاهری و صفات موجود در شخصیت خود را دوست نداشته باشید اما شاید روزی فرد دیگری شما را به خاطر داشتن همین ویژگی‌ها و صفات پرستش کند و به شما به عنوان یک انسان خاص نگاه کند.

۲-این جهان پر از انسان‌های فوق‌العاده ست.

امروزه میلیاردها نفر بر روی سیاره ما زندگی می‌کنند. منظورم این است که شما حق انتخاب دارید و اگر یک فرد بخصوص بنا به هر دلیلی شما را انتخاب نکرد، میلیون‌ها انتخاب دیگر وجود دارند که می‌توانند شما را بی‌نهایت خوشحال کنند. دانستن این حقیقت که افرادی وجود دارند که هم‌اکنون برای دیدن شما دعا می‌کنند و برای یافتن شما تلاش می‌کنند بسیار لذت‌بخش است. مطمئن هستم وقتی معشوق خود را پیدا کنید به قدری شاد خواهید شد گویی بر روی ابرها قدم گذاشته‌اید و از شدت عشق و شادی در پوست خود نمی‌گنجید.

۳-عشق یک احساس رایگان است.

جهان مکانی از تغییرات ثابت است، اما عشق احساسی ست که توسط هر کس در این دنیا می‌تواند دریافت و داده شود. لازم نیست برای تجربه کردن این حس جادویی فرد ممتازی باشید. افراد فقیر و غنی می‌توانند عاشق یکدیگر باشند و هیچ مانعی بر سر راه عشق واقعی وجود ندارد. عشق زیباترین حس انسانی ست که باعث می‌شود مردم از صمیم دل داشته‌های خود را با یکدیگر تقسیم کنند و از عشق خود به دیگران ببخشند بدون اینکه در عوض آن انتظار دریافت کوچک‌ترین پاداش یا نتیجه‌ای داشته باشند. نکته اصلی این است که تعصب خود را کم کنید تا بتوانید قلب خود را به روی عشق واقعی و بی‌طرفانه بگشایید.

۴-برای یک بار هم که شده عشق را امتحان کنید.

چیزهای شگفت‌انگیز بسیاری از جمله عواطف و احساسات انسانی در این زندگی وجود دارند. منطقی ست که با تمام توان و نیروی خود بکوشید تا جایی که برایتان مقدور و ممکن است چیزهای خوب، مثبت و دلپذیر زیادی را تجربه کنید. اگر هر روز به دنبال یافتن عشق راستین زندگی خود باشید سرانجام یک روز پاداش این پشتکار و جدیت خود را خواهید گرفت. هرگز به خودتان اجازه ندهید که این جمله‌ی بی پایه و اساس که می‌گوید دیگر شانس موفقی در عشق و روابط دوستانه ندارید را باور کنید. به خاطر بسپارید که شما همیشه برای افسرده شدن و ناراحتی بیش از حد جوان و سرزنده هستید. عشق را امتحان کنید.

۵-عشق به کمال نیازی ندارد.

عشق معمولاً به مردم کمک می‌کند که یک فرد ناکامل را به صورت انسانی کامل و بی عیب و نقص ببینند. وقت و انرژی با ارزش خود را برای اینکه کامل شوید تا فردی عاشقتان شود هدر ندهید. عشق واقعی دیگران را نسبت به نکات و مسائل منفی‌تان کور می‌کند. هیچ کس کامل نیست و شما هم از این واقعیت مستثنی نیستید. بهتر است شخصیت خود را بهبود دهید و ویژگی‌هایی نظیر مهربانی، صداقت و نجابت را که پیوسته از سوی انسان‌ها پرستش می‌شود و سببی برای دوست داشته شدن شما از سوی دیگران است را در زندگی و منش خود بسط و توسعه دهید.

۶-عاشق خودتان باشید.

اگر می‌خواهید دیگران عاشقتان باشند و شما را دوست داشته باشند، در ابتدا باید خود را بپذیرید و بیاموزید که چطور عاشق خودتان باشید. به آینه نگاه کنید و ببینید که چقدر زیبا و شگفت‌انگیز هستید. مشکلات، مسئولیت‌ها، شکست‌ها و لذت‌های لحظه‌ای را فراموش کنید. به خاطر آورید که چه کارهای مثبت و بزرگی در زندگی خود انجام داده‌اید.

۷-روزی عشق را با تمام وجود درک خواهید کرد.

اگر جرئت داشته باشید تا برای اولین بار یا یک بار دیگر عاشق شوید، مطمئناً قدردان این احساس و پیوند عاطفی خواهید بود. درک می‌کنم که شاید تجربیات منفی و دردهایی که ریشه در گذشته‌ی زندگی‌تان دارد به شما این اطمینان کذایی را بدهد که در این دنیا هیچ کس واقعاً و از صمیم قلب عاشق شما نیست، اما بهتر است باور کنید که فرصت‌های زیادی در این جهان برای شادی و لذت شما وجود دارند. تجربیات تلخ و شیرین گذشته ممکن است نقش خود را به خوبی ایفا کنند و از شما انسانی پخته و جذاب ایجاد کنند. بلوغ معمولاً زمانی ایجاد می‌شود که دیدگاه انسان نسبت به جهان و ماهیت اصلی آن با عبور از حوادث تلخ و نابودکننده زندگی تغییر کند.

روزولت زمانی گفته است: « مردم با تجربیات خود رشد می‌کنند اگر بتوانند با زندگی صادقانه و با شجاعت تمام برخورد کنند. این‌گونه است که شخصیت انسان ساخته می‌شود ». تجربه معلمی فوق‌العاده و استثنایی ست که می‌تواند زندگی و عشق آینده شما را شیرین‌تر کند. از اینکه عاشق شوید نترسید زیرا روزی به عشق و علاقه‌ی خود افتخار خواهید کرد.

در این کره‌ی خاکی همه‌ی انسان‌ها برابر هستند. هر کس فرصت دوست داشتن و دوست داشته شدن دارد. عاشق خودتان شوید، ورزش کنید، دنیای درون خود را توسعه دهید و یک روز خواهد آمد که انسان فوق‌العاده‌ای عاشق شما شود و به شما ثابت کند که لیاقت عشقی بی‌ریا و راستین را دارید.

آیا دلایل دیگری که ثابت می‌کند انسان‌ها در کنار هم و به صورت برابر لیاقت عشق و دوست داشته شدن را دارند سراغ دارید؟ لطفاً دیدگاه خود را با من و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

برای حمایت از ما با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر