ویژگی توکار PDF خوان (به انگلیسی : pdf viewer) مرورگر گوگل کروم، باز کردن و مرور فایل‌های PDF را خیلی سریع و آسان کرده است. متاسفانه ، با استفاده از این ویژگی گوگل کروم به هیچ وجه نمی‌توان به ابزارهایی مشابه با آنچه که برنامه pdf خوان ادوب ریدر (Adobe Reader) در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد دسترسی داشت.

پس چگونه می‌توان به جای استفاده از مرورگر ویندوز از یک اپلیکیشن استاندارد برای باز کردن یا دانلود فایل‌های PDF استفاده کرد؟ با دنبال کردن مراحل زیر به راحتی می‌توانید ویژگی pdf خوان مرورگر گوگل کروم را غیرفعال کنید:

۱-مرورگر گوگل کروم را باز کنید و در کادر جست و جو یا آمنی باکس عبارت about:plugins را تایپ کنید. گوگل این باکس را «آمنی باکس (omnibox)» نامیده زیرا هم محل وارد کردن آدرس‌های URL و هم محل نوشتن کلمات جست‌وجو است.

Chrome's-about-plugins-settings-area

۲-به پایین اسکرول کنید و Chrome PDF Viewer را پیدا کنید.

۳-برای اینکه مانع از لود شدن یا بارگذاری فایل‌های PDF در مرورگر گوگل کروم شوید بر روی لینک Disable کلیک کنید.

تمام شد! حالا می‌توانید فرآیند باز کردن یا دانلود فایل‌های PDF را با استفاده از یک نرم افزار PDF خوان استاندارد و مستقل مثل برنامه ادوب ریدر که بر روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید انجام دهید. هر وقت هم که نظرتان تغییر کرد ، می‌توانید دو مرحله‌ی اول را تکرار کنید و در مرحله‌ی سوم برای فعال کردن مجدد ویژگی pdf viewer مرورگر گوگل کروم بر روی لینک Enable کلیک کنید.

مقالات پیشنهادی:

ترفندی زیرکانه برای قفل کردن مرورگر گوگل کروم

حفاظت از پهنای باند : جلوگیری از  اجرای خودکار ویدیو های فلش و HTML5 در کروم

 افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم فقط با یک نکته‌ی ساده

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر