بگذارید با این حقیقت رو به رو شویم : تنها تعداد کمی از افراد جامعه با روش صحیح مدیریت پول و ثروت آشنا هستند. ما فکر می‌کنیم که  می‌توانیم پول خود را مدیریت کنیم اما اگر چنین بود هیچ‌ وقت بانک‌ها کارت‌های اعتباری و سیستم وامدهی را ایجاد نمی‌کردند. من هم مثل شما کاربران عزیز وب سایت «برای فردا» برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوعاتی که مهم‌اند کنجکاوم و با توجه به اینکه پول بزرگ‌ترین تأثیر را بر روی سبک زندگی و سرنوشت ما دارد، از چند سال پیش مطالعه کتاب‌هایی که در مورد موفقیت مالی و مدیریت ثروت نوشته شده‌اند را شروع کرده‌ام. پیشنهاد می‌کنم قبل از این که رمان بعدی خود را بخوانید این ۷ کتاب با ارزش را تهیه کنید و چندین و چند بار این کتاب‌ها را مطالعه کنید.

ترجمه فارسی این کتاب‌ها در بازار موجود است

اجازه بدهید نگاهی به این ۵ کتاب باارزش بی اندازیم :

۱-ثروتمندترین مرد بابل اثر جرج کلاسون

The-Richest-Man-in-Babylon-by-George-S.-Clason

بدون شک ثروتمندترین مرد بابل کتاب مفیدی ست که نگرش شما در مورد کارهایی که با هر سکه از درآمدتان انجام می‌دهید را تغییر خواهد داد. اگر کمی پول برای خرید این کتاب سرمایه‌گذاری کنید و از هر «۶ قانون ثروت» که در این کتاب معرفی شده استفاده کنید، مطمئناً مسیر خود برای رسیدن به امنیت مالی را هموارتر خواهید کرد.

داستان‌های این کتاب در دوران باستان و در بابل اتفاق می‌افتد. شاید با خودتان بگویید : «چی ؟ کتابی در مورد موفقیت مالی و مدیریت ثروت که بر اساس زندگی مردم در بابل نوشته شده است؟» خب، معلوم است، وقتی بابل یکی از ثروتمندترین تمدن‌های تاریخ را به خود اختصاص داده چرا نباید داستان‌های اصلی این کتاب در بابل اتفاق بی افتد؟

اگر تا به حال آثار جیم ران را مطالعه کرده باشید یا به کتاب‌های صوتی او گوش داده باشید حتماً می‌دانید که جیم ران بارها در آثارش از کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» به عنوان اثری یاد کرده که بیشترین تأثیر را در ثروتمند شدن و میلیونر شدن او داشته است. خبر خوب این که جیم ران هم یک کتاب عالی در مورد مدیریت ثروت دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

خب، چه انتظاری از این کتاب باید داشته باشید ؟ بعد از مطالعه این کتاب سهم بیشتری از درآمد خود را پس انداز خواهید کرد، از پس اندازهای خود درآمد بیشتری خواهید داشت، از شر بدهی خلاص می‌شوید، خردمندانه سرمایه‌گذاری خواهید کرد، درآمد بیشتری خواهید داشت و آینده مالی ایمن و مطمئنی برای خود و خانواده‌تان ایجاد خواهید کرد.

۲-  کتاب چهار راه پول‌سازی : نصایح پدر ثروتمند برای دستیابی به استقلال مالی اثر رابرت کیوساکی

Rich-Dad’s-CASHFLOW-Quadrant-Rich-Dad’s-Guide-to-Financial-Freedom-by-Robert-T-Kiyosaki

چهار راه پول‌سازی یک کتاب کلاسیک است. چند وقت پیش نسخه PDF و زبان انگلیسی این کتاب را از اینترنت دانلود کردم و بعد از مطالعه چند صفحه از آن تصمیم گرفتم نسخه‌ی فارسی و ترجمه شده کتاب چهار راه پول‌سازی اثر رابرت کیوساکی را حتماً تهیه کنم. مطالعه این کتاب خیلی ساده است و مطالب آن به قدری هیجان‌انگیز و جالب است که شاید غرق مطالعه‌ی آن شوید و از توجه به پیام‌های اصلی آن غافل شوید.

رابرت کیوساکی بیشتر به خاطر کتاب «پدر پولدار، پدر بی پول» معروف است، همان طور که می‌دانید کیوساکی در این کتاب در مورد دو پدر صحبت می‌کند که توصیه‌های مالی متفاوتی به او ارائه می‌دهند. یکی از این پدرها کارآفرینی و چگونگی رسیدن به استقلال مالی را توصیه می‌کند و دیگری روش‌های لازم برای حفظ امنیت مالی را به او آموزش می‌دهد.

رابرت کیوساکی در این کتاب به توضیح توصیه‌های پدر ثروتمند برای رسیدن به استقلال مالی، تفاوت‌های اصلی مالکین کسب و کارها و خویش فرماها و روش صحیح سرعت بخشیدن به جریان‌های نقدینگی برای دست‌یابی به موفقیت مالی می‌پردازد.

کتاب چهار راه پول‌سازی، نصایح پدر ثروتمند برای دستیابی به استقلال مالی اثر رابرت کیوساکی برای افرادی که می‌خواهند کسب و کار خود را شروع کنند و یا پول خود را خردمندانه سرمایه‌گذاری کنند بسیار مفید و کاربردی است.

۳-بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

Think-and-Grow-Rich-by-Napoleon-Hill

اگر تاکنون به دنبال موفقیت و کسب ثروت بوده باشید حتماً با این عنوان آشنا هستید و به احتمال زیاد آن را مطالعه کرده‌اید. به گفته‌ی خیلی از مخاطبان و نویسندگان بزرگ کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل» یکی از بهترین و قدرتمندترین آثاری ست که تاکنون در زمینه‌ی موفقیت و ثروت در جهان منتشر شده است. این کتاب بر اساس تحقیقی نوشته شده است که ناپلئون هیل بر روی ۴۰ میلیونر و دلایل موفقیت مالی آن‌ها انجام داده است.

بیندیشید و ثروتمند شوید، مراحل لازم برای ثروتمند شدن را به شما آموزش می‌دهد. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که طی کردن این مراحل اصلاً کار ساده ای نیست چون اگر ساده بود هر فردی می‌توانست با مطالعه‌ی این کتاب ثروتمند شود. مطمئناً تولید ثروت و رسیدن به امنیت مالی نیاز به سخت‌کوشی و اراده‌ای محکم دارد اما مطالعه کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل» را می‌توان اولین گام به سوی ثروتمند شدن دانست.

۴- ۷ کلید طلایی ثروتمند شدن، چگونه ثروتمند و خوشبخت شویم: نظرات تأثیرگذار فیلسوف مشهور آمریکایی در امر تجارت اثر جیم ران

7-Strategies-for-Wealth-&-Happiness-Power-Ideas-from-America’s-Foremost-Business-Philosopher-by-Jim-Rohn

جیم ران سخنرانی بزرگ و مربی آنتونی رابینز است. او یک میلیونر خود ساخته است که بعد از ورشکسته شدن تمام دارایی خود را برای رسیدن به ثروت و خوشبختی سرمایه‌گذاری کرد.

در این کتاب جیم ران مراحل لازم برای رسیدن به یک زندگی بهتر را به مخاطبان خود آموزش می‌دهد. این کتاب فقط بر روی مبحث مالی تمرکز نکرده و به جنبه‌های دیگر زندگی نیز پرداخته است. با مطالعه این کتاب می‌توانید با روش صحیح هدف‌گذاری، دنبال کردن مسیر صحیح در زندگی، جست و جوی دانش و در نهایت کنترل امور مالی به روشی صحیح آشنا شوید.

مطالعه «۷ کلید طلایی ثروتمند شدن اثر جیم ران» فرصتی بزرگ برای بهبود زندگی است. نباید فقط بر روی پول تمرکز کرد چون پول و ثروت فقط ابزاری برای بهتر زیستن است، به همین دلیل آشنایی با روش صحیح مدیریت پول از اهمیت بالایی برخوردار است. بهبود عملکرد و  افزایش بهره وری شخصی چیزی است که شما را به مقصد نهایی‌تان خواهد رساند.

۵-اثر مرکب نوشته‌ی دارن هاردی

The-Compound-Effect-by-Darren-Hardy

دارن هاردی نیز مثل آنتونی رابینز، جیم ران را مربی خود می‌داند. از آنجا که جیم ران یکی از موفق‌ترین کتاب‌های موجود در مورد موفقیت مالی و مدیریت ثروت را نوشته است و دارن هاردی نیز او را مربی خود می‌داند، چندان جای تعجب نیست که دارن هاردی نیز مثل مربی خود کتابی پر فروش در مورد موفقیت مالی بنویسد که پر از نکته‌های ساده و کوچک برای رسیدن به موفقیت و امنیت مالی باشد.

اگر به دنبال منبعی عالی برای آشنایی با روش صحیح مدیریت ثروت و کسب موفقیت هستید، کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی می‌تواند بهترین منبع موجود برای شما باشد.

نظر شما در مورد این کتاب‌ها چیست؟ کدام یک از این کتاب‌ها را تاکنون مطالعه کرده‌اید؟

مقالات پیشنهادی:

توصیه‌ی برایان تریسی به مناسبت سال جدید میلادی : این ۳ کتاب را حتماً مطالعه کنید.

پوشش جنبه‌های مختلف زندگی : ۵ کتاب مورد علاقه‌ی بیل گیتس در سال ۲۰۱۴

کتابی که از کارمندان، کارآفرینانی موفق و بزرگ می‌سازد.

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر