تجسم خلاق به شما کمک می‌کند تا با مسائلی واقعی زندگی رو به رو شوید و تغییراتی را که می‌خواهید در زندگی خود به وجود آورید. این تکنیکها هزاران سال است که وجود داشته‌اند اما زمانی شناخته‌تر شدند که تصویرسازی با تجسم خلاق صورت خارجی پیدا کرد.

با افزودن بر توانمندی ذهن ناخودآگاه و تصویر کردن آن کسی که می‌خواهید بشوید می‌توانید بر موانعی که شما را به عقب نگه می‌دارد غلبه کنید و کارهایی را که بیشتر از آن‌ها لذت می‌برید انجام دهید.

این مقاله را مطالعه کنید : آزادسازی قدرت تجسم : ۱۰ مکان مناسب برای تجسم خلاق

۱-کاهش اضطراب

وقتی خود را آرام در نظر می‌گیرید و از روش‌های تجسم خلاق برای رسیدن به آرامش استفاده می‌کنید می‌توانید از شدت اضطراب خود بکاهید. این‌گونه فشار خون به شما کمتر می‌شود و فوبیاها در شما فروکش می‌کند.

۲-سالم‌تر شدن

استفاده از تجسم خلاق به شما کمک می‌کند تا به سلامتی بیشتری برسید می‌آموزید که به درد و رنج غلبه کنید. می‌توانید از تجسم خلاق برای تقویت عضلات و سیستم عضلانی خود نیز استفاده نمایید.

۳-افزایش خلاقیت

یکی از جنبه‌های مثبت تصویرسازی رسیدن به خلاقیت بیشتر است. با استفاده از خلاقیت و تصویرسازی می‌آموزید که خلاق‌تر شوید.

۴-افزایش خودباوری

وقتی فاقد خودباوری هستید، مثلاً احساس می‌کنید که نمی‌توانید از عهده امتحانات خود برآیید، از تجسم خلاق برای رسیدن به خودباوری و اعتماد به نفس بیشتر استفاده کنید.

این مقاله را مطالعه کنید : به موفقیت خود ایمان داشته باشید

۵-افزایش اعتماد به نفس

شما هم مانند هر کس دیگری برای اینکه بتوانید موفق ظاهر شوید باید اعتماد به نفس داشته باشید، روش‌های تصویرسازی خلاق به شما امکان می‌دهند که در زندگی اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید، رهبر بهتری بشوید و از تردید و احساس عدم امنیت فاصله بگیرید.

۶-دستیابی به هدف‌ها

هدف‌گذاری و بر روی تعهدات خود باقی ماندن، ترک سیگار یا پس‌انداز کردن هرگز کار آسانی نیست؛ اما تصویرسازی و تجسم خلاق به شما کمک می‌کند تا بر قدرت اراده‌ی خود بیفزایید.

۷-تمرکز و توجه بیشتر

در میان هیاهوی زندگی مدرن، تمیز دادن مسائل مهم دشوار است؛ و تجسم خلاق به شما کمک می‌کند تا از تمرکز و توجه بیشتری برخوردار گردید.

۸-بهبود زبان بدن

به کمک تجسم خلاق می‌توانید از نظر عینی خود را ارزیابی نمایید و با دیگران رابطه‌ی بهتری ایجاد نمایید. می‌توانید با تغییر زبان بدن خود به آنچه می‌خواهید دست یابید.

۹-افزایش انرژی

وقتی انرژی ندارید دستیابی به پروژه‌ها دشوارتر می‌شود، اما به کمک تجسم خلاق می‌توانید انرژی و انگیزه‌ی کافی به دست آورید و به اشتیاق بیشتری برسید و کارتان را انجام دهید.

۱۰-موفقیت بیشتر

یکی از کارهای مهمی که تجسم خلاق می‌تواند انجام دهد رساندن ما به موفقیت و برخوردار شدن از احساس و جد و شادی است.

برگرفته از کتاب « تجسم خلاق » نوشته ی رابین نیکسون

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر