با آغاز فصل پاییز لباس طبیعت رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرد. با شروع پاییز رنگ برگ‌های درختان قرمز، نارنجی، قهوه‌ای، زرد و طلایی می‌شوند و زیبایی شگفت انگیزی به طبیعت پیرامون می‌دهد. کشاورزان هم شروع به فروش محصولات پاییزی از جمله کدو تنبل می‌کنند. کافی‌شاپ‌ها نیز با قهوه‌های داغ خود گرمابخش رهگذران می‌شوند و هوای گرم برای شش ماه متوالی کوچ می‌کند و جای خود را به رقیب دیرینه‌اش هوای سرد پاییز و زمستان می‌دهد.

پاییز یا خزان نام یکی از چهار فصل سال است. پاییز از نظر ستاره شناختی بین دو نقطه اعتدال پاییزی و انقلاب زمستانی است. از نظر گاه‌شماری هجری خورشیدی، در روز یکم مهر آغاز می‌شود و تا پایان آذر ادامه می‌یابد. بر پایه تقویم میلادی فصل پاییز در اصل در نیمکره شمالی جهان در حدود ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) و در نیمکره جنوبی پیرامون ۲۱ مارس (۱ فروردین) آغاز می‌شود. زمان پایان آن در نیمکره شمالی ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) و در نیمکره جنوبی ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) است.

پاییز مانند پلی زیبا و ستودنی تابستان گرم را به زمستان سرد می‌رساند. در فصل پاییز هوا به تدریج سرد می‌شود. در زبان انگلیسی برای پاییز از دو واژه‌ی «Autumn» و «Fall» استفاده می‌شود. واژه‌ی Fall بیشتر در ایالات متحده آمریکا به کار می‌رود چون در فصل پاییز بتدریج برگ‌ها از شاخه‌های درختان سقوط می‌کنند و در آغوش زمین آرام می‌گیرند. کلمه انگلیسی autumn (پاییز) از کلمه فرانسوی “automne” گرفته شده است و استفاده از آن برای نام این فصل از قرن شانزدهم میلادی رایج شد. نام fall هم که در آمریکای شمالی برای این فصل استفاده می‌شود احتمالاً از عبارت fall of the leaves (برگ ریزان) گرفته و خلاصه شده است.

به هنگام پاییز بسیاری از انواع گیاهان با از دست دادن برگ‌هایشان خزان می‌کنند. دمای هوا نیز در فصل پاییز تا اندازه زیادی پایین‌تر از تابستان است. در پاییز، روزها کوتاه‌تر و شب‌ها طولانی‌تر می‌شوند. در بخش‌هایی از جهان در این فصل میزان بارش زیادتر می‌شود.

پاییز بهشت عکاسان است. برای اینکه شروع فصل پاییز را با یکدیگر جشن بگیریم در این مقاله تصاویری زیبا و رؤیایی از فصل پاییز برای شما کاربران عزیز گردآوری کرده‌ام تا با هم به تماشای زیبایی شکوهمند فصل پاییز بنشینیم. شاید الان در اتاق خود پشت کامپیوتر یا لپ‌تاپ نشسته‌اید و یک فنجان چای یا قهوه داغ کنارتان است و شاید در کافی‌شاپ کنار دوستانتان مشغول مطالعه‌ی این مقاله هستید. هر جا هستید امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید و از تماشای عکس‌های بسیار زیبا و دیدنی از فصل پاییز لذت ببرید.

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (2)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (3)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (4)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (6)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (7)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (8)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (9)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (10)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (11)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (5)

Breathtaking-Fall-Autumn-Images (1)

مقالات پیشنهادی:

تصاویری از ۱۱ درخت زیبا در جهان

عاشقان کتاب ببینند: دیدنی‌ ترین کتابخانه‌ های جهان + تصاویر

۲۴ مکان زیبا و حیرت‌انگیز که باید قبل از مرگ ببینید

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر