ایجاد یک رابطه‌ی قوی چالش برانگیزترین و با ارزش‌ترین بخش از یک زندگی شاد و مسرت بخش است. در حالی که هیچ دستورالعمل آموزشی روشن و ثابت شده‌ای برای مونتاژ روابط سالم و موفق وجود ندارد، چند جمله‌ی ساده است که اگر هر روز به همسر خود بگویید مطمئناً رابطه‌ی شما را در مسیر صحیح حفظ خواهد کرد و دیری نمی‌پاید که به لطف تأثیر همین حرف‌های به ظاهر ساده شیرینی و لذت زندگی مشترک شما دو چندان خواهد شد. بهتر است گفتن این ۱۲ جمله به معشوق خود را به یکی از عادت‌هایتان تبدیل کنید (بدون اینکه مثل یک ربات به نظر برسید) و خیلی زود به زن و شوهری قابل ستایش تبدیل خواهید شد که گرمی و لطف رابطه‌ی زناشویی‌تان موجب حسرت همگان بخصوص دوستان نزدیکتان خواهد شد.

love each other

۱-عاشقتم

«عاشقتم» ساده‌ترین و واضح‌ترین چیزی ست که باید به شریک زندگی خود بگویید. تنها باید کمی خلاقیت داشته باشید. مطمئن شوید که این کلمه را با تمام احساس بیان می‌کنید. این کلمه را به صورت مکرر و بدون فکر به همسر خود بگویید تا به او ثابت کنید چقدر برای وجودش ارزش قائل هستید. هر وقت همسرتان شما را خنداند یا کاری کرد که دلیل ذاتی عشق و زندگی مشترکتان را به شما یادآوری کرد به او بگویید «عاشقتم ». اگر گفتن این کلمه را با احساس عمیق و واقعی ترکیب کنید همسر شما به خوبی متوجه تفاوت آن خواهد شد و بیشتر تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

couple

۲-داشتم بهت فکر می‌کردم

اینکه که همسر شما بداند زمانی که لزوماً در یک اتاق نیستید در ذهن شماست و به او فکر می‌کنید اهمیت فراوانی دارد. اگر چیز خنده‌دار یا زیبایی دیدید که باعث شد به یاد همسرتان بیفتید حتماً این مطلب را با او در میان بگذارید. درون جک‌ها و مطالب جذاب راه عمیق و جالبی برای اتصال دنیای واقعی به دنیایی که با یکدیگر به اشتراک گذاشته‌اید وجود دارد. برای همسرتان پیامکی بفرستید و او را در جریان این اتفاق جالب بگذارید یا داستان را به ذهن خود بسپارید تا هنگامی که به خانه بازگشتید برای او تعریف کنید. فقط تأثیر گفتن جمله‌ی «چیزی دیدم که تو را به یادم آورد…» را بر روی رابطه‌ی خود دست کم نگیرید.

how was your day

۳-روزت چطور بود؟

اینکه هر روز این جمله را از سر عادت و بدون احساس تکرار  کنید خیلی ساده است اما اگر مقداری فکر و احساس نیز به این جمله تأثیرگذار و مهم اضافه کنید می‌توانید بیشتر و عمیق‌تر با همسر خود ارتباط برقرار کنید.درباره چیزهای خاصی که همسرتان هر روز با آن‌ها سر و کار دارد از او سؤال کنید.به عنوان مثال می‌توانید درباره همکارهای فضول یا پروژه‌های بزرگی که در شرکت همسرتان در حال اجراست سؤال کنید.اینکه به همسر خود این فرصت را بدهید که به آسانی بخش‌های دیگر زندگی‌اش را نیز با شما به اشتراک بگذارد بهترین کار برای اتصال نقاط مختلف زندگی به یکدیگر و ایجاد ارتباطی عمیق و موفق خواهد بود.یکی دیگر از مزیت‌های این اشتراک‌گذاری با معنا این است که به شما این فرصت را می‌دهد که  به عنوان مثال بدانید چرا همسرتان روزهای یک شنبه ناراحت یا عصبی ست و می‌توانید با این اطلاع و آگاهی روزهای یک شنبه ناهار مورد علاقه‌ی او را تهیه کنید و کمی از ناراحتی‌های او بکاهید.

hands

۴-ازت حمایت می‌کنم

همسر خود را با دادن این اطمینان که از تصمیمات و اهداف او حمایت می‌کنید تشویق کنید.حتی می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و به او در رسیدن به اهدافی که برای خود در نظر گرفته است کمک کنید.زندگی پر از موانع و مشکلات است و دانستن این حقیقت که کسی را در زندگی دارید که از شما حمایت می‌کند و برای موفقیت پشتیبان همیشگی شماست بهترین حامی و انگیزه برای غلبه بر مشکلات و کسب پیروزی ست.فقط زن و شوهر نباشید ، یک تیم باشید.اینکه همیشه به همسر خود یادآوری کنید که پشت او هستید و در مسیر زندگی از هیچ کمکی برای به کمال رسیدن او دریغ نمی‌کنید عالی‌ترین راه برای تقویت رابطه شما و افزایش رضایتمندی از زندگی مشترکتان است.

you make me happy

۵-خیلی به من انگیزه می دی

زندگی مشترک یک تعهد طولانی‌مدت به درازای یک عمر است بنابراین ممکن است در طول زندگی در مسیری تکراری و بی هیجان به دام بی افتید.به همین دلیل اینکه پیوسته به همسر خود یادآوری کنید که بودن با او شما را هیجان‌زده می‌کند و انگیزه شما را افزایش می‌دهد مهم و حیاتی ست.به همسرتان اجازه بدهید بداند « چقدر در آن لباس زیباست » یا « همیشه نباید یک پیراهن تکراری بپوشد » زیرا همین کارها و گفتارهای ساده به او ثابت می‌کند که برایتان مهم هست و به او اهمیت می‌دهید.

sorry for that

۶-متأسفم

همه‌ی انسان‌ها گاهی در زندگی ‌اشتباه می‌کنند.شاید برخی اوقات به دلیل عصبانیت و ناراحتی حرفی زده‌ایم یا عملی انجام داده‌ایم که بعداً از کردار و گفتار بی ادبانه ی خود پشیمان شده باشیم. دشمنی و غرور جایی در روابط عاشقانه و زندگی مشترک ندارند،بنابراین اگر مرتکب اشتباهی شده‌اید تنها باید از معشوق خود معذرت‌خواهی کنید.برای عصبانیت خود معذرت‌خواهی کنید.برای صدمه زدن به احساسات شریک زندگی خود از او معذرت‌خواهی کنید. حتی برای چیزهایی که اشتباه شما نبوده و در ایجاد آن‌ها نقشی نداشته‌اید هم معذرت‌خواهی کنید.یکی از راه‌های بی‌نظیر و مثبتی که می‌توانید برای تقویت رابطه‌ی زناشویی و کار تیمی خود در زندگی مشترک از آن استفاده کنید این است که از همسرتان به دلیل ناراحت کردنش و خراب کردن روزش عذرخواهی کنید.

laugh together

۷-تو بهترینی

همسرتان حداقل اگر بهترین دوست شما نیست باید یکی از بهترین دوست‌های شما در زندگی باشد. اگر نتوانید با همسر خود وقت بگذرانید و با یکدیگر بیرون بروید قطعاً نمی‌توانید با یکدیگر رابطه‌ای منطقی و احساسی داشته باشید. شاید شریک زندگی‌تان آن فرد ایده آلی که در ذهن خود داشته‌اید نباشد و مانند همه‌ی انسان‌ها نقاط ضعف و کاستی‌هایی داشته باشد اما به هر حال به او بگویید که به نظر شما او شخص بزرگ و قابل ستایشی ست.این هم جمله‌ی دیگری ست که بهتر است  گفتنش با کمی لبخند و شادی همراه باشد. گفتن اینکه « تو بهترینی » بهتر است از روی صداقت باشد. سعی کنید در لحظات آرام و رمانتیکی که در کنار هم هستید به شریک زندگی خود بگویید « تو بهترینی ».

reading

۸-عاشق طرز فکرت هستم

تنها قربانی تعارف‌های بی‌معنی و زیاد از حد موجود در زندگی مشترک طرز فکر همسرتان است.امروزه در جهانی پر از مدل‌ها و بدن‌سازان مختلف زندگی می‌کنیم اما این واقعیت نباید بهانه‌ای برای کم عمق کردن و سطحی کردن رابطه‌ی شما باشد. به همسرتان بگویید که برای طرز فکر او ارزش قائل هستید. به او بگویید که شما او را به عنوان یک انسان باهوش، بااستعداد، با محبت و صمیمی قبول دارید.هدف هر رابطه سالمی ادامه‌دار کردن ارتباط تا جایی ست که زیبایی و ملاک‌های ظاهری رنگ ببازند، بنابراین سعی کنید با ارزش قائل شدن برای زیبایی ظاهری و طرز فکر همسرتان به میزانی برابر به او ثابت کنید که می‌خواهید یک عمر در کنار او زندگی کنید.

Happy couple

۹-بهت احترام می‌زارم

درست شبیه به روابط عادی و غیر احساسی در زندگی ، احترام و ارزش قائل شدن برای طرف مقابل یکی از اجزای مهم رابطه شما با معشوقتان است.یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید از آن برای اثبات احترام و ارزشی که برای همسرتان قائل هستید استفاده کنید این است که نظر او را درباره مسائلی که با آن‌ها روبرو هستید بپرسید و از توصیه‌ها و پیشنهادهای او برای رفع مشکلات استفاده کنید. اجازه بدهید همسرتان بداند که شما او را برای انجام کاری که به شجاعت و بی‌باکی خاصی نیاز داشته تحسین می‌کنید.وقتی فردی احساس کند که مورد احترام است ، احساس شادی و امنیت خواهد کرد  که هر دو از پیش نیازهای یک رابطه‌ی سالم و مثبت است .

disagree

۱۰-باهات مخالفم

یکی از بخش‌های احترام گذاشتن به همسرتان این است که  مخالفت خود با بعضی از ایده‌ها و کارهای او را با احترام و کاملاً صادقانه بیان کنید.هیچ‌کس دوست ندارد به زور ازدواج کند و هیچ‌کس علاقه‌ای ندارد که بچه‌های یک بله قربان گو را بزرگ کند.شما یک تیم هستید و قدرت هر تیم نیز به افکار و اعمال اعضای آن تیم وابسته است.نظرات خود را داشته باشید و با نهایت احترام افکار و نقطه نظرات خود را بیان کنید.ارائه دیدگاه‌های مختلف ممکن است به همسرتان در یافتن راه حل مشکلات کمک شایانی کند که شاید در صورت عدم ارائه این دیدگاه‌ها حل آن‌ها غیر ممکن می‌شد.

sitting on beach

۱۱-بهتر است بریم…

همان‌طور که در مورد ۵ آموختیم هیجان و لذت بخشی از روابط سالم و سرگرم‌کننده است.شما و همسرتان باید تجارب ، خاطرات ، افکار و عقایدتان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید بنابراین بهتر است ماجراجویی‌ها و برنامه‌های سفرتان را با یکدیگر برنامه‌ریزی کنید.درباره پیاده‌روی در کوهستان یا جنگلی سرسبز با یکدیگر رؤیاپردازی کنید.سعی کنید کارهای جدیدی را با یکدیگر تجربه کنید.

sleep on flowers

۱۲-شب بخیر

در عصری زندگی می‌کنیم که ارتباطات هیچ‌گاه تا این حد ساده و در دسترس نبوده است.تنها با فشار یک دکمه می‌توانیم افکار و اندیشه‌های خود را به آن سوی اقیانوس‌ها بفرستیم ، بنابراین هیچ بهانه‌ای برای نگفتن شب بخیر نداریم.با این کار دو نکته را به همسرمان یادآوری می‌کنیم ، اولاً الآن دارم سعی می‌کنم بخوابم و ثانیاً دارم بهت فکر می‌کنم.حتی اگر روز خوبی نداشته‌اید و زیاد با هم صحبت نکرده‌اید گفتن شب بخیر باعث می‌شود که روزتان را با یک جمله‌ی مثبت به پایان ببرید.

برای حمایت از ما با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر