بیشتر مردم به شدت دوست دارند پولدار شوند اما چرا هنوز ثروتمند نیستند و موفق نشده‌اند به جمع ثروتمندان جامعه بپیوندند؟ اگر چه پول نمی‌تواند برای ما انسان‌ها خوشبختی بخرد اما مطمئناً می‌تواند زندگی کم استرس تر و بهتری برای ما تهیه کند. قبل از اینکه ثروتمند شوید باید استراتژی درستی داشته باشید و بدانید که چرا و به چه دلایلی پیش از این نتوانسته‌اید پولدار شوید.

در دنیای امروزی همه می‌خواهند میلیونر و میلیاردر شوند اما متأسفانه بیشتر مردم با بهانه‌هایی از قبیل ” شغل درستی انتخاب نکردم “، ” نمی‌توانم هزینه‌های تحصیل و آموزشم را تأمین کنم ” و یا ” وقت کافی ندارم ” از پذیرش مسئولیت شانه خالی می‌کنند. این‌ها دلیل نیستند بلکه فقط بهانه‌های واهی و غیرمعقولی هستند که مانع از موفقیت شما می‌شوند. در ادامه با ذکر چند دلیل به این سؤال که چرا هنوز بیشتر مردم ثروتمند نیستند پاسخ می‌دهیم.

۱۰ دلیل برای اینکه چرا هنوز بیشتر مردم ثروتمند نیستند

۱-هیچ کس را ندارید که مسیر صحیح را به شما نشان دهد

شما باید خودتان را با افراد موفق و مثبت اندیش احاطه کنید. از همه مهم‌تر اینکه باید فرد قابل اعتمادی را پیدا کنید که مسیر صحیح را به شما نشان دهد. مردمی که به آن‌ها اعتماد و تکیه می‌کنید باید انسان‌هایی باشند که شما را در مسیر موفقیت و ثروتمند شدن یاری کنند و پشتیبان و مشوق شما باشند. در میان اعضای خانواده، دوستان و آشنایان به دنبال افراد مثبت اندیش و حمایتگر بگردید. مطالعه‌ی کتاب‌هایی که توسط ثروتمندان و افراد موفق نوشته شده‌اند نیز یکی دیگر از منابع مفیدی است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

۲-دوست ندارید در مسیر موفقیت کمی از خود گذشتگی نشان دهید

نمی‌توانید هم خدا را بخواهید هم خرما را، همیشه چیزهایی هستند که باید از آن‌ها بگذرید. اگر نمی‌توانید از خیر قرار گذاشتن با دوستان، بیرون رفتن و مهمانی بگذرید و بر روی زندگی حرفه‌ای خود تمرکز کنید مطمئن باشید هرگز نمی‌توانید به موفقیت‌های مالی که آرزویش را دارید دست یابید.

۳-از شکست می‌ترسید

حتماً شکست خواهید خورد، قطعاً اشتباه خواهید کرد اما چیزی که مهم است این است که با مرور شکست‌ها و اشتباهات خود درس‌های لازم را بیاموزید. اگر از شکست بترسید هیچ وقت نمی‌توانید بر آن غلبه کنید.

۴-اهداف و اعمال شما روشن و مشخص نیستند

اگر اهداف روشنی در ذهن نداشته باشید و پیرو آن فعالیت‌ها و اقدامات مشخصی برای رسیدن به این اهداف انجام ندهید هرگز نمی‌توانید ثروتمند شوید. برای برنامه‌ریزی آینده‌ی خود وقت بگذارید و آن را درست انجام دهید.

۵-فکر می‌کنید دیگران می‌توانند موفق شوند اما شما نه!

باور کنید می‌توانید موفق شوید. در ذهن، خودتان را به عنوان مرد یا زن موفقی تجسم کنید که دیگران به حالش غبطه می‌خورند. اگر خودتان را به عنوان یک ثروتمند موفق تجسم کنید و باور داشته باشید که این امر برای شما امکان‌پذیر است، یک قدم به هدف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

۶-فکر می‌کنید پیشینه یا محل زندگی‌تان مانع موفقیت شما می‌شود

هیچ چیز نمی‌تواند مانع موفقیت شما شود. اجازه دهید این جمله را دوباره تکرار کنم : هیچ چیز نمی‌تواند مانع موفقیت شما شود.

۷-از اینترنت استفاده نمی‌کنید

اینترنت جهان را تغییر داده است و به همین شکل به تغییر دنیای ما ادامه خواهد داد. اگر از اینترنت استفاده نمی‌کنید باید بدانید که متأسفانه یکی از قدرتمندترین ابزارهای پول‌سازی دنیای امروزی را دست کم گرفته‌اید.

۸-این‌طور برای خودتان توجیه کرده‌اید که پول نمی‌تواند من را خوشبخت کند و فراموش کرده‌اید که پول می‌تواند آزادی فوق‌العاده‌ای برای شما فراهم کند

پول بلیت شما به سرزمین آزادی است که بیشتر مردم در این جهان به دنبال آن هستند. مطمئناً آزادی از قید و بند بدهی‌ها، مشکلات مالی مختلف و … به خوشبختی و شادی منجر می‌شود. برای حفظ انگیزه و اشتیاق خود همیشه به آزادی منحصر به فردی فکر کنید که پول در اختیار شما قرار می‌دهد.

۹-با منفی گراها و مردم نامناسب نشست و برخاست می‌کنید

اطرافیانتان باید سیستم پشتیبانی شما باشند. آن‌ها باید به شما کمک کنند، از شما حمایت کنند و در مسیر موفقیت و کسب ثروت همراه و مشوق شما باشند. آن‌ها باید مثبت اندیش باشند. گروه دوستان و اعضای خانواده‌تان به هیچ وجه نباید منفی باشند و شما را ناامید کنند. اگر منفی هستند، همین الآن باید به فکر یافتن یک گروه مثبت و حمایتگر جدید باشید.

۱۰-به جای ساخت و تقویت مجموعه مهارت‌های خود به فکر شانس و برنده شدن در قرعه‌کشی هستید

ساخت مجموعه مهارت‌های لازم برای موفقیت و تقویت دانش پایه در بلندمدت از هر سرمایه‌گذاری دیگری بهتر خواهد بود. مطمئناً، چنین کاری زمان‌بر است و به تلاش و پشتکار بیشتری نیاز دارد اما اگر از کانال‌های صحیح و مناسب انجام شود در بلند مدت شما را به موفقیتی که لایقش هستید می‌رساند.

۱۰ دلیل برای اینکه چرا هنوز بیشتر مردم ثروتمند نیستند را بررسی کردیم. به نظر شما چرا هنوز بیشتر مردم پولدار نیستند؟

مقالات پیشنهادی:

چرا هنوز ثروتمند نیستید  : ۱۱ باور غلط درباره‌ پول

عادت‌های پول‌ساز : ۱۵ عادت روزانه‌ی افراد ثروتمند

فقیر مردن بی دلیل نیست : ۵ مانع اصلی ثروتمندی

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر