معمولاً نزدیک‌ترین دوست‌های عروس و داماد نقش شاهد ازدواج را در مراسم عروسی بر عهده می‌گیرند اما یک تالار عقد و عروسی در ژاپن حیوان زیبا و بانمکی به نام آلپاکا را به شما قرض می‌دهد تا شاهد ازدواجتان باشد.

آلپاکا (Vicugna pacos) گونه ایی لاما است که در آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. آلپاکا شتر بی کوهان است. این حیوان از نظر ظاهر بسیار شبیه لامای کوچک است؛ مانند لامای معمولی اهلی است ولی برعکس لاما که گوشی موز مانند دارد گوش‌های آلپاکا صاف است. پشم آلپاکا از پشم لاما نرم‌تر است. بهای مرغوب‌ترین پشم آلپاکا نزدیک به بهای کرک کشمیر معمولی است.

از این پس در ژاپن آلپاکا شاهد مراسم عروسی زوجین خواهد بود. در حالی که ریشه‌های این آیین هنوز ناشناخته است، مسئولین هتل Epinard Nasu که در Tochigi واقع شده است با ارائه‌ی این سرویس شگفت‌انگیز موجب تعجب همگان به ویژه عروس و دامادها شده است. آلپاکا در یکی از باغ وحش‌های نزدیک این هتل زندگی می‌کند و آماده است تا بعد از مراسم عقد و عروسی هم به همراه مهمانان عکس بگیرد.

مراسم عروسی مدرن در ژاپن کاملاً رسمی است، اگر چه این سنت فقط در پایان قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم متداول شده است. پیش از این، مردها و زن‌های ژاپنی تنها بعد از چند ملاقات ساده می‌توانستند بدون هیچ تشریفاتی با هم ازدواج کنند. مراسم‌های ازدواج غیرمعمول مانند همین مراسم عروسی که در آن از آلپاکا به عنوان شاهد ازدواج استفاده می‌کنند می‌تواند واکنشی منطقی به رسم و رسوم گران‌قیمت کنونی برای ازدواج در ژاپن باشد.

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-1

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-2

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-3

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-4

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-5

wedding-alpaca-witness-Epinard-Nasu-Hall-japan-6

مقالات پیشنهادی:

۱۴ سؤال سرنوشت‌ساز که حتماً باید قبل از ازدواج به آن‌ها پاسخ دهید

۷ راز کلیدی ازدواج‌های موفق

همسریابی عجیب چینی‌ها : بازار ازدواج در پارک عمومی شانگهای چین + ۱۰ تصویر

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر