صبح شده، همسرتان بیدار شده و بعد از ترک تخت خواب به شما می‌گوید: «من می‌روم دوش بگیرم». چند دقیقه‌ای نیستم، نگران نباش عزیزم. زود برمی‌گردم.

شما هم طبیعتاً در جواب همسرتان خواهید گفت: «باشه گلم، مشکلی نیست».

بعد از چند دقیقه صدای بسته شدن در حمام را می‌شنوید، دوش آب باز می‌شود و سرانجام، صدای دل‌نشین آب حمام فضای خانه را اشغال می‌کند؛ و اینجاست که داستان سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان آغاز می‌شود! همسرتان تلفن همراهش را کنار شما گذاشته است و چند لحظه وقت دارید نگاهی کوتاه و مختصر به گوشی موبایل همسرتان بی اندازید و کمی در تلفن او سرک بکشید.

رمز عبور گوشی موبایل همسرتان را می‌دانید و تا وقتی او مشغول دوش گرفتن است وقت دارید تلفن او را بررسی کنید و به سادگی نگاهی اجمالی به اطلاعات ذخیره شده و فعالیت‌های او در نرم‌افزارهای پیام‌رسان از قبیل وایبر، تلگرام، واتس اپ و … بی اندازید. به خوبی می‌دانید که حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت دارید تا پیامک‌ها، فهرست مخاطبان و حتی ایمیل‌های او را چک کنید و مطمئناً اشتیاق شما هم برای انجام این کار بسیار بالاست. در ذهن خود این کار اشتباه را توجیه می‌کنید و برای اینکه آماده‌ی سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان شوید دلایل قانع‌کننده‌ای برای خود دست و پا می‌کنید؛ اما در ادامه با ۴ دلیل آشنا خواهید شد که اثبات می‌کند سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان کار اشتباهی است و اگر به زندگی مشترک و عشقی که به همسرتان دارید علاقه‌مندید هرگز نباید در مورد بررسی مخفیانه‌ی تلفن همراه همسرتان حتی فکر کنید.

۴ دلیل برای اینکه چرا نباید در گوشی موبایل همسرتان سرک بکشید

۱-با سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان اعتمادی که او به شما دارد را از بین خواهید برد

همسرتان به شما اعتماد کرده است که تلفنش را در کنار شما گذاشته است. حداقل می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که او با انجام این کار به شما احترام گذاشته است و اعتماد، ایمان و باوری که به شما داشته است را اثبات کرده است. از نظر عقلانی شما هم باید همین کار را در مورد او انجام دهید و در نبود او در تلفن همراهش سرک نکشید. با جست و جوی مخفیانه در گوشی موبایل همسرتان این اعتماد و احترام متقابل را به نابودی خواهید کشاند.

۲-با این کار رابطه‌ی شما با همسرتان عقب‌گرد خواهد کرد

با تضعیف اعتماد و احترام متقابلی که بین شما و همسرتان وجود دارد رابطه‌تان عقب‌گرد خواهد کرد و به مرور ضعیف‌تر خواهد شد. شاید با سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان چیز مشکوکی پیدا کنید و شاید هم نه اما نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که با این کار به خود و همسرتان ثابت کرده‌اید که به سلامت و صحت رابطه‌تان اعتماد ندارید و به همراهی سالم و بی شیله پیله‌ی همسرتان کمی شک دارید. همین تردید جزئی شما به میزان تعهد همسرتان می‌تواند کیفیت و سلامت زندگی مشترکتان را به خطر بی اندازد. با پنهان کردن بعضی چیزها از همسرتان، قدم در جاده‌ای اشتباه گذاشته‌اید که شاید دیگر راهی برای بازگشت از آن وجود نداشته باشد.

۳-حالت‌های منفی متفاوتی ممکن است رخ دهد

اگر می‌خواهید در گوشی موبایل همسرتان سرک بکشید عواقب منفی آن را باید در نظر بگیرید و خودتان را برای هر رخداد و پیشامد منفی و خطرناکی آماده کنید. اولین پیشامد احتمالی این است که همسرتان در حین ارتکاب جرم مچ شما را بگیرد که خب خودتان بهتر از بنده می‌دانید که در این حالت دست و پای خود را گم خواهید کرد و شاید همسرتان با دیدن این کار ناشایست از شما طلاق بگیرد! خب، تعجب ندارد. مطمئناً هیچ کس از جمله خود شما دوست ندارد با فردی زندگی کند که مخفیانه در لوازم و وسایل شخصی او سرک بکشد. اگر مشغول سرک کشیدن در تلفن همراه همسرتان هستید و او در این حین مچ شما را بگیرد احتمال اینکه همه چیز را تمام کند و برای همیشه از شما جدا شود خیلی زیاد است.

سناریوی بعدی که ممکن است اتفاق بی افتد این است که شاید چیزهایی را ببینید یا بخوانید که خصوصی‌اند و بهتر بود از آن‌ها مطلع نمی‌شدید. بعضی از اطلاعات و حقایق شخصی هستند که شاید همسرتان دوست نداشته است با شما در میان بگذارد که هم‌اکنون با سرک کشیدن در تلفن همراه او ناخواسته با این حقایق رو به رو شده‌اید. این اطلاعات خصوصی می‌تواند سلفی‌های باشد که همسرتان برای خنده از خودش یا دوستانش گرفته است، پیام‌ها و جک‌هایی که با دوستانش به اشتراک گذاشته است و یا عبارات و کلمات کلیدی عجیب و غریبی که در گوگل جست و جو کرده است. جمله‌ای قدیمی و زیبا می‌گوید: «بهتر است بعضی سنگ‌ها سر جای خود باقی بمانند» و این جمله بیش از هر چیزی در مورد سرک کشیدن مخفیانه در گوشی موبایل همسرتان صدق می‌کند. شاید با دیدن بعضی از این اطلاعات خصوصی ناراحت شوید.

۴-آیا دوست دارید همسرتان با شما همین‌طوری رفتار کند؟

اگر شما مشغول دوش گرفتن بودید، دوست داشتید همسرتان توی گوشی موبایل شما سرک بکشد؟ مطمئناً نه! هیچ کس از این کار خوشش نمی‌آید. شاید بعضی‌ها بگویند من ناراحت نمی‌شوم چون اصلاً چیزی برای پنهان کردن ندارم اما مسلماً هیچ کس دوست ندارد فرد دیگری به حریم خصوصی او تجاوز کند.

با دیگران همان‌طور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

جمله‌ی قبل مطمئناً مؤثرترین و مفیدترین قانون برای تعامل با دیگران است. اگر دوست ندارید دیگران کار خاصی را در مورد شما انجام دهند یا حرف یا جمله‌ی خاصی را به شما بگویند شما هم نباید این کار، حرف یا جمله‌ی خاص را در مورد آن‌ها به کار ببرید.

به جای سرک کشیدن در گوشی موبایل همسرتان سعی کنید با او بیشتر صادق باشید و چیزی را از او پنهان نکنید. اگر هم فکر می‌کنید همسرتان چیزی را از شما پنهان می‌کند، خب، از او سؤال کنید. به جای اینکه مخفیانه پا روی اعتماد و احترام همسرتان بگذارید با او صحبت کنید. این گفت و گوی رک و صادقانه خیلی بهتر از این است که وقتی او نیست مخفیانه در تلفن همراهش سرک بکشید و به حریم خصوصی او تجاوز کنید. اگر واقعاً به همسرتان اعتماد داشته باشید هرگز به این گزینه حتی فکر هم نخواهید کرد.

اگر هنوز هم دوست دارید در گوشی موبایل همسرتان سرک بکشید وقت آن رسیده که رابطه‌تان را با دقت و تمرکز کامل بررسی کنید. شاید همسرتان از شما خسته شده است و دیگر نمی‌خواهد با شما زندگی کند؛ و یا شاید شما دیگر همسرتان را دوست ندارید و از زندگی مشترک با او خسته شده‌اید. فرقی نمی‌کند مشکل از شما باشد یا همسرتان، به هر حال در چنین مواقعی همیشه یک مشکل اساسی و عمیق‌تر وجود دارد که باید آن را شناسایی و رفع کنید.

به نظر شما چرا نباید در گوشی موبایل همسرتان سرک بکشید؟ این کار چه مشکلاتی برای زندگی مشترک زوجین به وجود خواهد آورد؟

مقالات پیشنهادی:

۱۴ سؤال سرنوشت‌ساز که حتماً باید قبل از ازدواج به آن‌ها پاسخ دهید

۷ راز کلیدی ازدواج‌های موفق

۱۲ جمله‌ای که هر روز باید به همسر خود بگویید

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر