نگرش مثبت یکی از قدرتمندترین ابزارها برای کسب موفقیت است. افراد مثبت برای زندگی کردن و بودن در کنار دوستان و خانواده ی خود نسبت به دیگران از هیجان بیشتری برخوردارند. مهم نیست چه وضعیتی دارند ، همیشه به دنبال پیروزی و رسیدن به عزت و سربلندی هستند. در طی سال های اخیر پس از مطالعه کتب روانشناسی و تجربیات خودم در زندگی به این نتیجه رسیده ام گه نگرش مثبت نتایج مثبت به بار می آورد . در مقابل ، نگرش منفی موجب کسب نتایج منفی و ناامیدکننده خواهد شد.

افکار شما تنها سیگنال هایی الکتریکی بین سیناپس های شما نیستند. آن ها شکل دهنده های اصلی زندگی و شرایط شما هستند.افکارتان نه تنها شما را بلکه انسان های اطرافتان را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

نگرش مثبت نقش بسزایی در زندگی انسان ها برای کسب موفقیت و رسیدن به اهداف بازی می کند. چرا؟ دلایل زیر را بخوانید:

با نگرش مثبت می توانید شادی ، موفقیت ، سلامت و روابط خوب را به زندگی خود جذب کنید.

زمانی که مثبت باشید از نیروی شگفت انگیزی برای جذب شادی ، موفقیت ، سلامت و روابط خوب برخوردار خواهید بود. به هر آنچه که به داشتن آن امید دارید خواهید رسید. لحظه ای که فکری در وجود ما نفوذ کند ، مغز ما برای عملی کردن آن شروع به فعالیت و اقدام می کند. پس هرچه بیشتر درباره موفقیت فکر کنید ، شانس شما برای رسیدن به پیروزی بیشتر خواهد شد.

تفکر مثبت مسری ست.

مردم دوست دارند با افراد مثبت معاشرت کنند. دقت کردید بعد از شرکت درسمیناری که سخنران آن مثبت است چقدر انگیزه و شور و اشتیاق شما افزایش می یابد؟ احساس می کنید هیچ چیز غیرممکن نیست. این احساس انرژی خاصی ست که آن سخنران الهام بخش به شما انتقال داده است. اگر بتوانید این انرژی را همیشه با خود داشته باشید ، افراد بیشتری علاقه مند به بودن در کنار شما خواهند بود و به همین دلیل ، فرصت های بی نظیر یکی پس از دیگری در مقابل شما پدیدار خواهند شد.

جسم تان توسط مغز کنترل می شود.

اگر ذهن شما مثبت فکر کند ، همین انرژی به جسم شما نیز تابیده می شود. مطالعات و تحقیقات بسیاری به دفعات این موضوع را ثابت کرده اند که احتمال ابتلا به بیماری و درد در افراد منفی بیش از افراد مثبت است. بهتر است که این تساوی با معنی را همیشه به یاد داشته باشید :

نگرش مثبت = سلامت بیشتر

نگرش مثبت اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

هنگامی که درباره خود و توانایی هایتان نگرشی منفی داشته باشید اعتماد به نفس تان کم می شود و کاهش اعتماد به نفس یکی از دلایلی ست که احتمال شکست افراد را دو چندان می کند.

به عنوان مثال ، فرض کنید می خواهید با فردی تجارت کنید. یکی اعتماد به نفس پایینی دارد . اصلا درباره چیزی که می خواهد به شما بفروشد مطمئن نیست.

از سوی دیگر ، نفر دوم فردی با اعتماد به نفس بالاست که بر همه جوانب تجارت تسلط دارد و با مهارت خود کاری می کند که شما دنیا را از دیدگاه او و بر اساس افکار او مشاهده کنید. کدام یک را برای تجارت انتخاب می کنید؟ جواب کاملا مشخص است. هیچ کس دوست ندارد با فردی بی اعتماد به نفس کار کند.

نگرش مثبت احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد.

در سال ۱۹۶۸ ، ۲۲۸۰ فرد از نظر بدبین یا خوش بین بودن مورد مطالعه قرار گرفتند. همان افراد را در سال ۱۹۸۶ بار دیگر از نظر ابتلا به بیماری های قلبی آزمایش کردند. نتایج  به نحوی عجیب نشان می داد که احتمال ابتلای افراد بدبین به بیماری های قلبی ۵۰ درصد بیش تر از افراد خوش بین است.

زندگی  تنها انتخاب های ماست. شادی را انتخاب کنید. شکرگذار باشید، مثبت باشید و نگرش مثبت را در خود عادت کنید.

شک ندارم که شما انسانی خوش بین هستید و از نگرشی مثبت و عالی برخوردارید.

نظر شما چیست ؟ نگرش مثبت چه مزایای دیگری دارد؟

لطفا نظرات خود را با من و دوستانتان به اشتراک بگذارید.