گیاه لاوندر یا اسطوخودوس یکی از خوشبوترین گیاهان دارویی در جهان محسوب می‌شود که در مناطق مختلفی از ایران، هند، چین، انگلیس و کانادا به صورت خودرو رشد می‌کند. گیاه لاوندر یا اسطوخودوس که خاصیت‌های فراوانی دارد برای درمان کسانی که ضعف اعصاب دارند و دچار سردردهای طولانی‌مدت می‌شوند توصیه می‌شود. جالب است بدانید این گیاه برای تقویت حافظه و افزایش عملکرد مغز بسیار مؤثر است و خاصیت‌های فراوان دیگری نیز دارد. در این دنیا کمتر چیزی را می‌توان یافت که به اندازه‌ی یک دشت پر از شکوفه‌های گیاه لاوندر یا اسطوخودوس زیبا، خوش‌منظره و خوش عطر باشد. حتی در زمان برداشت هم‌ ردیف‌های سازمان‌یافته اسطوخودوس و کشاورزانی که مشغول کار هستند تضاد فوق‌العاده زیبایی ایجاد می‌کند.

هیچ فصل مشخصی برای برداشت گیاه لاوندر یا اسطوخودوس وجود ندارد چون با توجه به کاربردهای مختلف اسطوخودوس می‌توان این گیاه را در بخش‌های مختلف هر فصل برداشت کرد. به عنوان مثال، زمان برداشت برای کشاورزی که می‌خواهد اسطوخودوس را تازه به فروش برساند با موعد برداشت فردی که قصد دارد این گیاه را به صورت خوشه‌های خشک شده یا عنبرچه های خوش‌بو به فروش برساند متفاوت است. نوع اسطوخودوس و اقلیمی که در آن رشد می‌کند نیز می‌تواند بر زمان برداشت تأثیرگذار باشد. رایج‌ترین گونه‌های اسطوخودوس که در حال حاضر کشت می‌شوند عبارت‌اند از: اسطوخودوس انگلیسی، لاواندین و اسطوخودوس فرانسوی / اسپانیایی.

کشاورزان با تولید خوشه‌های خشک و تازه گیاه لاوندر یا اسطوخودوس پول زیادی به دست خواهند آورد، اما محصولاتی نظیر صابون، عنبرچه های خوش‌بو و معطر و اسانس‌ها موجب افزایش ۱۰۰ درصدی سود کشاورزان خواهد شد.

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-1

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-2

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-3

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-4

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-5

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-6

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-7

lavender-fields-harvesting- Hypnotizing-Beauty-8

مقالات پیشنهادی:

عکس‌های هوایی فوق‌العاده زیبا از زمین‌های نمک آبی در استرالیا

۳۰ عکس فوق‌العاده زیبا که با آیفون ۶ گرفته شده‌اند

اشک‌های چشم انسان زیر میکروسکوپ + تصاویر

اگر این مقاله مفید بود و از مطالعه‌ی آن لذت بردید لطفاً برای حمایت از ما آن را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر