وقتی صحبت از علاقه‌مندی‌هایمان، آنچه که ما را به خنده می‌اندازد و آنچه که فکر می‌کنیم زیباست در میان باشد همه‌ی ما رفتارهای متفاوتی از خود نشان خواهیم داد.

اما یک چیز است که همه‌ی ما در آن مشترک هستیم : عدم مقاومت در مقابل سیاه چاله‌ای به نام یوتیوب.

DF-Youtube-Useful-Chrome-Extension-1

شما با قلبی پاک و نیت‌هایی ستودنی وارد یوتیوب می‌شوید-فقط ویدیو مربوط به تحقیق یا پژوهش خود را نگاه می‌کنید و پس از جمع‌آوری اطلاعات لازم از یوتیوب خارج می‌شوید، درست است؟ نه اشتباه است. قبل از اینکه حتی متوجه شوید ناخودآگاه و از روی حس کنجکاوی مشغول تماشای ویدیوهای مختلف در مورد حیوانات بامزه و دوست داشتنی خواهید شد و دیگر چندان تمایلی به بستن وب‌سایت یوتیوب و مرورگر خود نخواهید داشت.

وارد DF (Distraction Free) YouTube شوید، افزونه‌ای در مرورگر گوگل کروم که موضوع مورد نظر شما در یوتیوب را تشخیص می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد وارد یوتیوب شوید، اطلاعات مورد نیاز خود را بدون هیچ حواس‌پرتی خاصی به دست آورید و از یوتیوب خارج شوید.

وقتی این افزونه را در مرورگر گوگل کروم فعال کنید، ظاهر صفحه‌ی یوتیوب را به طور کامل تغییر خواهد داد و پیشنهادها، ویدیوهای مرتبط و نظرات را حذف خواهد کرد. این دقیقاً همان چیزی است که شما برای مدیریت زمان بهینه و موفق در حالت مطالعه یا تحقیق و یا در حین استفاده از ویدیوهای یوتیوب در ارائه‌های خود به آن نیاز دارید.

DF-Youtube-Useful-Chrome-Extension-2

وقتی این افزونه را نصب کنید، یک آیکن یوتیوب سیاه و سفید در کنار نوار جست و جو ظاهر می‌شود. تنها کاری که بعد از نصب این افزونه باید انجام دهید این است که به هم-پیج یا صفحه‌ی اصلی وب‌سایت یوتیوب بروید و بعد از جست و جو، ویدیوی مورد نظر خود را بدون هیچ حواس‌پرتی و عامل مزاحم خاصی مشاهده کنید.

اما شما محکوم به استفاده از این حالت مشاهده (به انگلیسی : viewing mode) خاص نیستید – شما به راحتی می‌توانید با توجه به نیاز خود و هر زمان که دوست داشتید این افزونه را فعال یا غیرفعال کنید. اگر جمعه هست و وقت آزاد دارید می‌توانید این افزونه را غیرفعال کنید و از صفحه نمایش معمول یوتیوب استفاده کنید.

هم‌چنین می‌توانید تنظیمات افزونه‌ی DF YouTube را به دلخواه تغییر دهید به طوری که بعضی از عوامل مزاحم و حواس پرت کن را حذف و بعضی از آن‌ها را که دوست دارید فعال باشند و از آن‌ها استفاده کنید را فعال نگه دارید. به عنوان مثال، از دست نوار کناری یا ساید بار خلاص شوید اما هنوز بخش ویدیوهای مرتبط (به انگلیسی : related videos) را که ممکن است مفید باشد را مشاهده کنید.

DF-Youtube-Useful-Chrome-Extension-3

افزونه‌های یوتیوب دیگری مثل افزونه‌ی Options نیز وجود دارند که در ازای هزینه‌ی ماهیانه ۲ دلار امکانات و تنظیمات بسیار بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند؛ اما اگر به دنبال یک افزونه‌ی ساده و رایگان هستید، DF YouTube ابزار کاملی است که می‌تواند پاسخ گوی نیازهای شما برای مدیریت زمان بهتر در وب‌سایت یوتیوب باشد.

نظر شما در مورد این افزونه‌ی گوگل کروم چیست؟

مقالات پیشنهادی :

افزایش سرعت مرورگر گوگل کروم فقط با یک نکته‌ی ساده

ترفندی زیرکانه  برای قفل کردن مرورگر گوگل کروم

حفاظت از پهنای باند : جلوگیری از  اجرای خودکار ویدیو های فلش و HTML5 در کروم

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر