اگر از کاربران کامپیوترهای سری مک اپل باشید احتمالاً تاکنون برای یک بار هم که شده آرزو کرده‌اید که ای کاش می‌توانستم فقط با یک کلیک موس خیلی راحت و بی دردسر سرعت کامپیوتر مک خود را افزایش دهم؟خب، این دقیقاً همان کاری است که اپلیکیشن Dr. Cleaner برای مک شما انجام می‌دهد.

اپلیکیشن Dr. Cleaner که می‌توانید آن را به رایگان از فروشگاه آیتونز (به انگلیسی : iTunes store) که بزرگ‌ترین فروشگاه مجازی به حساب می‌آید دانلود کنید، از طریق آزاد کردن مقدار زیادی از فضای هارد دیسک و همچنین پاک‌سازی حافظه مک، دو فرایند حیاتی  که می‌تواند بر کارایی سیستم شما تأثیر بگذارد، سرعت عملکرد مک شما را به شدت افزایش می‌دهد.

شاید از خود بپرسید اپلیکیشن Dr. Cleaner چطور سرعت کامپیوتر مک من را افزایش می‌دهد؟ خب، پیشنهاد می‌کنم در ادامه بررسی کوتاه و مختصر این نرم‌افزار را مطالعه کنید.

پاک‌سازی دیسک

Dr. Cleaner-Speed-Up-Mac-2

  • پاک‌سازی فایل‌های کش بی‌مصرف که معمولاً به مرور زمان ایجاد می‌شوند.
  • خالی کردن مکان‌های دانلود موقت
  • حذف کش مرورگر و فایل‌های غیر ضروری وابسته به دانلودهای آیتونز
  • پاک کردن زباله‌ها (فایل‌های موجود در trash هم از فضای دیسک استفاده می‌کنند.)
  • تمام آثار برنامه‌هایی که می‌خواهید آن‌ها را از سیستم عامل خود حذف یا آنیستال کنید را به طور کامل از بین می‌برد

بهینه‌سازی حافظه

Dr. Cleaner-Speed-Up-Mac-3

  • حافظه استفاده نشده را پاک‌سازی کرده و آن را در اختیار پردازنده مک قرار می‌دهد
  • حافظه‌ای که به صورت غیر ضروری توسط فایل‌هایی که اخیراً با آن‌ها کار می‌کرده‌اید اشغال شده‌ است را آزاد می‌کند
  • برای تجزیه و تحلیل نحوه استفاده از حافظه مک، یک اپلیکشن نظارت بر حافظه با کاربری آسان در اختیار شما قرار می‌دهد

 

شاید کاربران حرفه‌ای کامپیوترهای سری مک اپل که با نحوه صحیح نگهداری و بهینه‌سازی سیستم خود به خوبی آشنا هستند استفاده از اپلیکیشن Dr. Cleaner را چندان مفید و سودمند ندانند اما کاربران آماتور یا غیرحرفه‌ای مک قطعاً می‌توانند از این نرم‌افزار برای افزایش سرعت مک خود استفاده کنند. اپلیکیشن Dr. Cleaner مطمئناً برای کاربرانی که نمی‌دانند چطور داده‌های بی‌مصرف نظیر فایل‌های کش، فایل‌های سیستمی  و فایل‌های لوگ را از کامپیوترهای مک پاک کنند بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

اپلیکیشن Dr. Cleaner که کاربران می‌توانند آن را به صورت رایگان از فروشگاه آیتونز دانلود کنند فقط برای حذف فایل‌هایی که عملکرد معمول سیستم عامل مک او اس (MAC OS) را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند طراحی شده است. این نرم‌افزار اطلاعات شخصی کاربران را نیز به صورت خودکار حذف نمی‌کند. از آنجا که Dr. Cleaner برای پاک‌سازی حافظه طراحی شده است قطعاً فقط برای آزاد کردن حافظه‌ای که از آن دیگر استفاده نمی‌کنید کافی است.

به عنوان مثال، وقتی تماشای یک فیلم را تمام می‌کنید و اپلیکیشن تماشای فیلم را در مک می‌بندید، بقایای این برنامه  هنوز هم برای یک دوره زمانی مشخص از حافظه مک استفاده خواهند کرد. اپلیکیشن Dr. Cleaner چنین فضاهایی از حافظه که به صورت غیر ضروری اشغال و استفاده شده‌اند را آزاد می‌کند.

در فروشگاه آیتونز (به انگلیسی : iTunes store) اپلیکیشن Dr. Cleaner دارای رتبه‌ی بالای ۱۰۰۰ و امتیاز ۴/۵ از ۵ ستاره است که بسیار قابل ملاحظه و ستودنی است. کاربران مک در سراسر جهان این اپلیکیشن را به دلیل سادگی و کارایی آن تحسین کرده‌اند چون این نرم‌افزار راه‌حلی مطمئن و سریع برای افزایش سرعت کامپیوترهای سری مک اپل هستند که معمولاً به صورت ناگهانی و غیر منتظره سرعت آن‌ها کاهش می‌یابد.

از سیستم عامل مک او اس (MAC OS) استفاده می‌کنید یا ویندوز؟ شما از چه روشی برای افزایش سرعت سیستم عامل خود استفاده می‌کنید؟

مقالات پیشنهادی:

Layout : اپلیکیشن جدید اینستاگرام برای ساخت کلاژ عکس + آموزش

آپدیت جدید واتس‌اَپ : برقراری تماس صوتی از طریق نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن واتس‌اَپ + آموزش

۲۰ اپلیکیشن برتر اندروید برای عکاسی، ویرایش و به اشتراک گذاری عکس های شما

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر