ربات دستگاهی الکترو-مکانیکی برای انجام وظایف گوناگون است. ماشینی ست که برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه‌ریزی می‌شود و یا یک سری کارهای ویژه انجام می‌دهد. به ویژه آن دسته از کارها که فراتر از توانایی‌های طبیعی و سرشتی بشر باشند. این ماشین‌های مکانیکی برای بهتر به انجام رساندن کارهایی چون احساس کردن، دریافت نمودن و جابجایی اشیا یا کارهای تکراری مانند جوشکاری فرآوری می‌شوند.

ربات‌های زیادی تاکنون طراحی و تولید شده اما مطمئنم تا حالا رباتی شبیه به JIBO ندیده‌اید.

این ربات دانشمندان را یک گام به ترکیب ماشین‌آلات با زندگی روزانه انسان‌ها نزدیک‌تر کرده است. یکی از دلایلی که موجب شهرت و پذیرفته شدن JIBO از طرف کاربران شده است ظاهر بانمک و دوست‌داشتنی این ربات است که این ویژگی تبدیل به وجه تمایز این ربات با سایر هم نوعانش شده است. این ربات نه می‌تواند دزدکی در اطراف خانه‌ی شما پرسه بزند و نه چرخی دارد که بتواند به وسیله‌ی آن‌ها این طرف و آن طرف برود. علاوه بر ظاهر دوست‌داشتنی، JIBO به ویژگی‌های خاصی مجهز است که می‌تواند به شما در تکمیل سریع‌تر و بهتر وظایف و کارهایتان کمک کند.

JIBO-1

با JIBO می‌توانید یادآوری‌های خود را تنظیم و پیام‌های خود را به ‌صورت بی‌سیم ارسال کنید. با فعال‌سازی صدا می‌توانید با این ربات عکس هم بگیرید. شاید مهم‌ترین و خلاقانه‌ترین ویژگی JIBO توانایی این ربات در برقراری ارتباط با احساسات افراد است.JIBO با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده‌ای که در ساخت آن به کار رفته قادر است نسبت به احساسات کاربران خود واکنش نشان دهد.

JIBO-3

برای این ربات اپلیکیشن مخصوصی نیز به منظور ساده‌سازی فرآیند نصب و کنترل و هدایت خودکار طراحی شده است. برای افرادی که دوست دارند بهره‌وری خود را افزایش داده و انجام برخی از کارهای منزل را ساده‌سازی کنند این ربات دستیار خوبی خواهد بود.

اگر این مقاله برای شما مفید بود لطفاً آن را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.