به قرن بیست و یکم خوش آمدید.

 ما در عصری زندگی می‌کنیم که در آن ساعت‌ها کامپیوتر شده‌اند و چاپگرهای ۳D مواد خوراکی سه بعدی تولید می‌کنند.

خانه‌های ما نیز از پیشرفت فناوری و اختراعات جدید این حوزه تاکنون بهره‌ها برده‌اند. از جمله این اختراعات بی‌نظیر می‌توان به این میز شگفت‌انگیز اشاره کرد که برای تهویه هوا استفاده می‌شود. در واقع این میز خارق‌العاده جایگزین جدید کولرهای آبی و گازی قدیمی است. از آنجا که این میزها به نیروی الکتریسیته وابسته نیستند با حذف مصرف برق بالای کولرهای سنتی نقش قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش هزینه‌های خانوار ایفا خواهد کرد.

ZEF-Table-Replace-Air-Conditioner-Without-Using-Electricity-2

مزایای خرید میزهایی که در واقع نسل جدید کولرها هستند

۱-جذاب هستند. کولرهای قدیمی ظاهر چندان گیرا و مناسبی ندارند. این میزها که از چوب بلوط ساخته شده‌اند طراحی منحصر به فرد و زیبایی دارند.

۲-از آنجا که انرژی مصرفی این میزها در مقایسه با کولرهای سنتی ۶۰ درصد کمتر است برای محیط زیست مناسب‌ترند. در واقع می‌توان به این میزها لقب «میز مبلمان با مصرف انرژی صفر» نیز داد.

۳-از آنجا که به هیچ انرژی الکتریسیته‌ای برای راه‌اندازی و استفاده از این میزها نیاز نیست مصرف انرژی خانوار کاهش خواهد یافت، قبض برق ماهیانه مشتریان کمتر خواهد شد و نهایتاً به اقتصاد و قدرت پس‌انداز آن‌ها کمک قابل‌ملاحظه‌ای خواهد شد.

۴-این میزها بالاخره بعد از مدت‌ها می‌توانند موج انتقادهای شدیدی که متوجه کولرهای آبی و گازی قدیمی است را ساکت کنند. به احتمال قوی فرانسوی‌ها اولین جامعه‌ای هستند که از این میزها استفاده خواهند کرد چون اختراع و تولید این میزها که به  Zero Energy Furniture Table یا به اختصار ZEF table معروف هستند توسط یک تیم فرانسوی انجام شده است.

۵-این میزها هوای اتاق را ثابت نگه می‌دارند.

ZEF-Table-Replace-Air-Conditioner-Without-Using-Electricity-3

این میزها چگونه کار می‌کنند

به محض اینکه درجه حرارت اتاق به ۷۱ درصد برسد قسمت‌هایی که در زیر میز قرار داده شده‌اند شروع به جذب گرما می‌کنند. این قسمت‌ها مثل یک اسفنج عمل می‌کنند چون درون بخش‌های داخلی این میز موم‌هایی قرار داده شده است که گرمای داخل اتاق را جذب و ملایم سازی می‌کنند و گرمای اتاق را کاهش می‌دهند.

نگران نباشید. اتاق شما به اندازه‌ای خنک نخواهد شد که سرما بخورید. به محض اینکه درجه حرارت اتاق به زیر ۷۱ درصد برسد موم‌ها سفت شده و برای گرم کردن مجدد اتاق گرمایی که در مرحله‌ی قبلی جذب کرده‌اند را آزاد می‌کنند.

مطمئناً افرادی که عاشق فناوری‌های نو و خلاقانه هستند از خرید و استفاده‌ی این میزها لذت خواهند برد. هنوز ZEF table برای فروش به بازار عرضه نشده است اما به احتمال زیاد در طول چند ماه آینده شاهد حضور این میزها در مارکت جهانی و فروش قابل توجه آن‌ها خواهیم بود. تاریخ عرضه این میزها به بازار و قیمت آن‌ها هنوز نامشخص است.

نظر شما در مورد این میزها چیست؟

مقالات پیشنهادی:

اختراع فوق‌العاده : صرفه‌جویی در مصرف آب با تبدیل جریان آب به الگوهای زیبا

۱۰ ایده ساده برای خنک ماندن در گرمای تابستان

IBM از تراشه‌های کامپیوتری یک مغز انسانی ساخت.

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر