جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت (به انگلیسی: The science of success: how to attract prosperity and create life balance through proven principles) در هفت فصل به معرفی ۷ اصل قدرت و ۷ قانون برتر کائنات می‌پردازد. جیمز آرتور ری در کتاب علم موفقیت به این موضوع می‌پردازد که چگونه از طریق اصول ثابت شده و مستدل، پولدار شده و در رفاه باشیم. جیمز ری در این کتاب کار استادانه‌ای در رابطه با درک و فهم حقایق پیچیده و استفاده راحت‌تر از آن ارائه داده است. بعد از مطالعه کتاب علم موفقیت، شما نه تنها می‌دانید که چگونه موفق شوید، بلکه درک خواهید کرد که چرا موفق بوده‌اید و به انجام هر کاری و موفق شدن در آن کار صد در صد ایمان خواهید آورد. جیمز ری تمام این موارد و شاهراه‌ها را در کنار هم و در یک کتاب جمع‌آوری کرده است.

به تازگی کتاب علم موفقیت توسط نشر هورمزد با ترجمه‌ای سلیس و روان در اختیار تشنگان موفقیت و پیشرفت قرار گرفته است. این کتاب را بخرید، آن را بخوانید و درآمدتان را دو برابر کنید.

جیمز آرتور ری در فصل دوم کتاب علم موفقیت به معرفی ۷ قانون برتر کائنات پرداخته است که نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. شما عزیزان می‌توانید با مطالعه سری مقالات «قوانین برتر کائنات» در وب‌سایت «برای فردا» با این قوانین سرنوشت‌ساز آشنا شوید.

این قوانین برتر مانند قانون جاذبه در هر نقطه و در هر مکانی از این کره خاکی و در هر زمان خواه شما از آن آگاه باشید، خواه نباشید، در حال فعالیت هستند؛ اما زمانی که شما آن‌ها را درک کنید می‌توانید به طور خودآگاه و با تأمل از آن‌ها در زندگی شخصی، در کار، در روابط اجتماعی، امور مالی، پیشرفت‌های معنوی و در هر زمینه‌ای که دوست داشته باشید به نفع خودتان استفاده کنید.

۷ قانون برتر به شما کمک می‌کند که انرژی‌های موجود را تحت کنترل درآورده و به موفقیت و ثروتی که لایقش هستید دست یابید. بدین ترتیب زمانی که زندگی‌تان با این قوانین و اصول تنظیم شد موفقیت را به طور صد در صد از آن خود کرده‌اید.

جهان، مکانی است با نظم و ترتیب که توسط قوانین ثابت، دقیق و همسان اداره می‌شود. به هر اندازه که ما با این قوانین همراه شده و از هفت قانون برتر کائنات استفاده کنیم، به همان اندازه موفقیت ما تضمین خواهد بود. در حقیقت ۷ قانون برتر کائنات، تجلی یک قانون بزرگ است که توسط فیزیک کوانتوم به ما نشان داده شده است و آن قانون بزرگ این است: همه چیز انرژی است؛ یعنی چیزهایی که در اطراف ما هستند، مانند؛ ماشین، نیمکت، این کتاب، این‌ها همگی جامدند و در سطح کوانتوم همگی ذراتی از انرژی محسوب می‌شوند.

هفت قانون برتر کائنات، زیرمجموعه‌ای از این قانون بزرگ است. این قوانین زندگی ما و به طور کلی هر چه را که در این جهان است، کنترل و اداره می‌کنند. به همین خاطر من آن‌ها را قوانین برتر می‌خوانم، زیرا آن‌ها همیشه و همه جا هستند و در هر زمان و برای هر کس کار می‌کنند. در واقع این قوانین به حدی دقیق هستند که اجازه می‌دهند انسان‌ها به کره ماه فرستاده شوند و زمان بازگشتشان به کره زمین را نیز در عرض چند ثانیه محاسبه کرده و اعلام کنند. نیازی نیست که قوانین برتر را حفظ کرده یا تمام جزئیات مرتبط به آن را درک کنید، بلکه اگر تنها اصول اساسی آن را یاد گرفته و بدانید چطور در زندگی عمل می‌کنند کافی است. این مسئله درست مانند دانستن قانون جاذبه است. به این معنی که شما می‌دانید اجسام هنگام سقوط به طرف زمین می‌روند نه به طرف هوا اما جزئیات دیگری را در مورد جاذبه و قوانین مربوط به آن نمی‌دانید و نیازی هم به دانستن آن ندارید.

این ۷ قانون برتر و ۷ اصل قدرت که کمک می‌کنند بتوانید از ۷ قانون برتر کائنات استفاده کنید زندگی شخصی و کاریتان را چنان به شادی، رضایت و موفقیت تبدیل می‌کنند که حتی در رؤیاهایتان هم به آن فکر نمی‌کردید. قادر به تصور چنین زندگی‌ای نبودید؛ بنابراین اگر می‌خواهید سال‌ها موفق و ثروتمند باشید و این موفقیت و کسب ثروت مداوم باشد باید این قوانین برتر و اصول قدرت را درک کنید. بگذارید نگاهی به ۷ قانون برتر کائنات بیندازیم:

قانون پنجم: قانون نواخت و ضرب‌آهنگ

قانون نواخت و ضرب‌آهنگ می‌گوید: انرژی در جهان مانند پاندول است. هر زمان که چیزی به سمت راست در نوسان باشد باید به سمت چپ نیز برود. هر چیز که در جهان وجود دارد چه مرده و چه زنده در حال نوسان، رقص، چرخش و حرکت به جلو و عقب است.

جریانات بزرگ به سمت داخل و جریان‌های کوچک به سمت بیرون در نوسان‌اند. ماه طلوع می‌کند و غروب می‌کند. فصل‌ها می‌آیند و می‌روند. حتی حالت‌ها و سطح آگاهی‌های ما نیز به جلو و عقب در حال نوسان هستند. ما هم به طور خردمندانه، احساساتی و فیزیکی دارای جریانات بزرگ و کوچک هستیم.

هر چیز، از روابط ما گرفته تا بورس اوراق بهادار دارای یک سیکل هستند، درست مانند این که هر چیزی دارای یک ریتم، الگو و یک نواخت است.

چیزی که ممکن است گاهی به نظر اتفاقی و تصادفی بیاید نیز در واقع دارای نظم و ترتیب خاصی است. رهبران بزرگ از دانسته‌های خود در مورد این قانون برتر برای پیش‌بینی شکست‌ها و پیروزی‌هایشان استفاده کرده‌اند. آن‌ها می‌دانند وقتی چیزی در نقطه اوج خود باشد سریعاً به سمت دیگر پیش خواهد رفت. شما ممکن است حتی بدون آگاهی از وجود چنین قوانینی از آن استفاده کرده باشید. برای مثال اگر تلاش زیادی برای کسب موفقیت در کار می‌کردید و مجبور بودید مدت زیادی را در بیرون از اداره باشید، ممکن است گاهی به مرحله و به نقطه‌ای برسید که حس کنید باید به اداره بیشتر نزدیک شوید و مطمئن شوید که سازمان به تعهدات خود در مورد شما عمل می‌کند. همین‌طور اگر مدت زیادی کار کنید و بیرون از منزل به سر برید، در نهایت زمانی فرا می‌رسد که بدنتان نیاز به استراحت پیدا می‌کند. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید این قانون برتر در تمام مراحل زندگی خود را ظاهر ساخته و نشان می‌دهد، حتی در خوابیدن‌ها و بیدار شدن‌ها، شما این قانون را حتی زمانی که احساس عجیبی دارید یا احساس تردید در انجام کاری دارید نیز به کار می‌برید؛ بنابراین هر چه بهتر این قانون برتر را درک کرده باشید در تشخیص موقعیت‌ها و چگونگی برخورد و رفتارتان نیز هوشمندانه‌تر و زیرکانه‌تر عمل می‌کنید.

برای مطالعه بخش‌های دیگر سری مقالات ” قوانین برتر کائنات ” از لینک‌های زیر استفاده کنید:

بخش اول      بخش دوم       بخش سوم       بخش چهارم       بخش ششم       بخش هفتم       خلاصه

مقالات پیشنهادی:

رایج‌ترین باورهای محدودکننده‌ای که مانع موفقیت شما هستند

۹ عادت موفقیت پولدارها که از آن‌ بی‌اطلاعید!

چطور پولدار شویم اما ورشکسته نشویم : ۵ کتاب عالی برای موفقیت مالی و مدیریت ثروت

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر