مدیرعامل شرکت کداک “Kodak “ در نمایشگاه بین‌المللی “ CES 2016 “ از یک فیلم ۳۳ میلی‌متری به عنوان کارت ویزیت استفاده کرد. فیلم‌ها برگشتند اما اینبار به شکل کارت ویزیت. در نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس (به انگلیسی: International CES) جف کلارک، مدیر عامل شرکت کداک کارت ویزیت‌هایی را بین شرکت‌کنندگان پخش کرد که از یک نوار فیلم ۳۳ میلی‌متری ساخته شده بود؛ اما واقعاً این ایده می‌تواند به بازگشت‌ها فیلم‌ها کمک کند؟ به نظر می‌رسد کلارک در مورد این موضوع خوش‌بین است و البته امیدوار.

عرض فیلم به میلی‌متر را، قطع یا اندازه فیلم گویند. عرض‌های استاندارد فیلم عبارت‌اند از ۸، ۱۶، ۳۵، ۶۵ و ۷۰. هر چه قطع و اندازه فیلم بزرگ‌تر باشد، تصویر حاصل از آن روی پرده هم شفاف‌تر و واضح‌تر است.

ایستمن کداک (به انگلیسی: Eastman Kodak) که در سال ۱۸۹۳ توسط جورج ایستمن تأسیس شد یک شرکت چند ملیتی سازنده‌ی تجهیزات، مواد خام و خدمات عکاسی است که دفتر مرکزی آن در شهر روچستر ایالت نیویورک ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

نمایشگاه بین‌المللی سی‌ئی‌اس (به انگلیسی: International CES) هفت ژانویه هر سال (نوزدهم دی ماه) شروع به کار می‌کند. ” CES ” کوتاه شده‌ی عبارت ” Consumer Electronics Show  ” به معنای نمایش قابل فروش الکترونیک می‌باشد. عمده‌ی کار این نمایشگاه که در لاس وگاس ایالت نوادا ایالات متحده آمریکا قرار دارد عرضه نوآوری‌ها در زمینه فناوری می‌باشد. این نمایشگاه بازدید برای عموم ندارد و فقط با مجوز می‌توان وارد آن شد.

kodak-business-card-ceo-35mm-film-CES-2016-Consumer-Electronics-Show (3)

kodak-business-card-ceo-35mm-film-CES-2016-Consumer-Electronics-Show (4)

kodak-business-card-ceo-35mm-film-CES-2016-Consumer-Electronics-Show (2)

kodak-business-card-ceo-35mm-film-CES-2016-Consumer-Electronics-Show (5)

مقالات پیشنهادی:

چرا ۹۹ درصد کارمندان فیس‌بوک عاشق مارک زاکربرگ هستند؟ – ۱۰ دلیل

حرفه‌ای‌ها هم نمی‌دانند: ۱۳ حقیقت جالب درباره‌ی گوگل

اولین ویدیوی آپلود شده در یوتیوب را اینجا تماشا کنید

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر