یکی از نکات اصلی برای جذب مخاطب و ترغیب او به مطالعه یک مقاله در فضای مجازی استفاده از تصاویر مناسب و مرتبط با محتوای نوشته است . نویسنده‌ها و متصدیان تولید محتوا در اینترنت از نرم‌افزارهای مختلفی برای ایجاد و ویرایش عکس‌های خود استفاده می‌کنند که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به نرم‌افزار قدرتمند فتوشاپ اشاره کرد که امکانات فراوان و جامعی را در اختیار کاربران خود قرار داده است .

به عنوان یک نویسنده یا مدیر وب‌سایت ممکن است بارها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید دو تصویر را به نحوی مناسب در کنار هم قرار دهید و شاید انجام این کار در نرم‌افزارهایی از قبیل فتوشاپ کمی برای شما دشوار باشد و از طرف دیگر چنین امکانی در داشبورد وب‌سایت شما هم تعبیه نشده است . پس راه‌حل چیست ؟

 Quick Picture Tools ابزاری سریع ، آسان و تحت وب است که این امکان را برای شما فراهم کرده است. در این مقاله نحوه کنار هم قرار دادن و به نوعی ترکیب دو تصویر را برای شما توضیح می‌دهم ( البته می‌توانید با استفاده از این ابزار یک کلاژ چهار تصویره هم ایجاد کنید . )

مرحله یک : ابزار Quick Picture Tools را در مرورگر خود باز کنید . پس از اینکه این ابزار در پنجره مرورگر شما به صورت کامل باز شود ، شما  پنجره‌ای خاکستری و خالی  را خواهید دید که گزینه‌های بسیاری در پایین آن قرار دارد .

ترکیب تصاویر,ترکیب اسکرین شات,اسکرین شات,تصاویر,عکس,کلاژ,

مرحله  دو : درقسمتی که به چهار باکس مختلف تقسیم شده است بر روی دکمه Add  که در بخش بالا و سمت چپ قرار گرفته است کلیک کنید و مسیر ذخیره اولین عکس خود را مشخص و آن را بارگذاری کنید.

 ترکیب تصاویر,ترکیب اسکرین شات,اسکرین شات,تصاویر,عکس,کلاژ,

مرحله سه : مرحله دو را تکرار کنید ، فقط این بار بر روی دکمه Add در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید . الآن باید هر دو عکسی را که بارگذاری کردید در کنار هم ببینید . اگر سایز هر دو عکس تقریباً با هم برابر است که خوبه ولی اگر با هم برابر نیستند یا اختلاف زیادی با یکدیگر داشته باشند باید بر روی ابزار زوم کلیک کنید و میزان بزرگ نمایی را به ۲۵ یا ۵۰ درصد تغییر دهید . این کار حداقل امکان دیده شدن هر دو عکس در کنار هم را فراهم می‌کند .

مرحله چهار : اگر لازم هست می‌توانید مقادیر ارتفاع و پهنای عکس‌ها را به صورت دستی تغییر دهید تا تقریباً با هم از نظر اندازه برابر شوند . اگر هم عکس‌هایتان از لحاظ اندازه مشکلی ندارند می‌توانید این مرحله را نادیده بگیرید .

 ترکیب تصاویر,ترکیب اسکرین شات,اسکرین شات,تصاویر,عکس,کلاژ,

مرحله پنجم : اگر فضای سفید بیشتری بین دو عکس خود می‌خواهید می‌توانید از ابزار Padding استفاده کنید . برای تغییر این فضای سفید باید یا بر روی فلش‌های بالا یا پایین کنار این قسمت کلیک کنید یا مقدار دلخواهتان را مستقیماً در کادر مربوطه وارد کنید . به همین ترتیب ، ابزار Margin حاشیه‌ای در ضلع بیرونی عکس‌ها ایجاد می‌کند و ابزار  Rounded Corners لبه‌های عکس‌های شما را گرد خواهد کرد .

مرحله شش : با استفاده از این ابزار می‌توانید متن هم به عکس‌های خود اضافه کنید . برای انجام این کار تنها باید در کادرهایی که در پایین قسمت مربوط به اضافه کردن عکس‌هاست متن دلخواه خود را وارد کنید . هم‌زمان با وارد کردن متن ، پیش نمایشی از آن بر روی عکس به نمایش درخواهد آمد . می‌توانید با کشیدن و رها کردن ، مکان متن بر روی تصویر را تغییر دهید . امکان تغییر رنگ ، فونت و سایز متن نیز برای شما فراهم شده است .

مرحله هفت : در پایان نیز بعد از تعیین فرمت فایل خروجی (JPEG  یا  PNG) بر روی دکمه  Generate Image کلیک کنید . در پنجره باز شده مکان ذخیره‌سازی و نام عکس ایجاد شده را وارد کنید .

انجام هیچ کدام از مراحل فوق سخت نیست و همان‌طور که دیدید استفاده از این ابزار راه‌حلی آسان ، منطقی و مؤثر برای ترکیب تصاویر شماست . امیدوارم که این مقاله برای شما مفید باشد .

نظرتان راجع به این ابزار چیست ؟ شما از چه برنامه‌ها و ابزارهای دیگری برای ترکیب تصاویر خود استفاده می‌کنید ؟

لطفاً نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید .