ریهان عکاسی بود که از قبل علاقه‌ی زیادی به ویتنام داشت، به همین دلیل تابستان سال ۲۰۱۱ به عنوان توریست به شهر هوی آن ویتنام سفر کرد و با بویی تی ژانگ «Bui Thi Xong» زنی ویتنامی که در آن زمان ۷۵ ساله بود برای اولین بار ملاقات کرد. هوی آن یک شهر باستانی است که در سواحل مرکزی ویتنام قرار دارد. این شهر تاریخی به داشتن مناظر زیبا و آرامش بخش معروف است. علاوه بر محله های سنتی و دیوارهای زرد زیبا، هوی آن دارای سواحل بزرگ و مزارع برنج سبز است که توسط جاده کوچکی از هم جدا شده اند؛ این جاده مسیری فوق العاده برای دوچرخه سواری را فراهم می کند.

در ادامه با داستان شگفت‌انگیز خانم ویتنامی مسنی آشنا خواهید شد که بعد از ژست گرفتن برای عکاس فرانسوی تبدیل به چهره‌ی نمادین ویتنام شد.

پیرزن ۷۵ ساله ویتنامی که شغلش پارو زن قایق است اصلاً فکرش را نمی‌کرد که این عکس به ظاهر ساده به زودی او را تبدیل به چهره‌ی نمادین ویتنام خواهد کرد.

Bui-Thi-Xong-Vietnamese-Woman-Become-Iconic-Figure-Of-Vietnam-1

او پیرزنی خجالتی و ضعیف بود که به دیدن خودش در عکس‌ها عادت نداشت، به همین دلیل ناخواسته صورتش را با دست‌هایش پوشانده است.

Bui-Thi-Xong-Vietnamese-Woman-Become-Iconic-Figure-Of-Vietnam-2

ریهان از پرتره‌ی او به عنوان جلد کتابش استفاده کرد چون باور داشت چهره‌ی پیرزن علی‌رغم پیری و فقر نمادی از لذت زندگی ست

Bui-Thi-Xong-Vietnamese-Woman-Become-Iconic-Figure-Of-Vietnam-3

عکاس فرانسوی به پیرزن قول داده بود اگر کتابش موفق شود برای او یک قایق نو می‌خرد چون قایق قبلی پیرزن گردشگران را حسابی می‌ترساند

Bui-Thi-Xong-Vietnamese-Woman-Become-Iconic-Figure-Of-Vietnam-4

بعد از ۶ ماه، دنیا متوجه زیبایی پنهان عکس پیرزن شد-تصویر خانم ژانگ ۵ بار در تلویزیون نمایش داده شد و پیرزن ۷۵ ساله یک شبه مشهورترین زن ویتنام شد و بعد از خرید قایق جدید تجارت او بسیار موفق و پر رونق شد

Bui-Thi-Xong-Vietnamese-Woman-Become-Iconic-Figure-Of-Vietnam-5

مقالات پیشنهادی:

 پروانه‌ای که اشک لاک‌پشت و تمساح می‌خورد + تصاویر

اشک‌های چشم انسان زیر میکروسکوپ + تصاویر

۳۰ عکس فوق‌العاده زیبا که با آیفون ۶ گرفته شده‌اند

لطفاً برای حمایت از ما این مقاله را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌تان به اشتراک بگذارید. با تشکر