من فکر نمی‌کنم این حقیقت که کار گروهی ۱۰۰۰ مرتبه موثر تر از کار انفرادی است چیز عجیبی باشد. واقعیت این است که حتی اگر به موفقیت خود ایمان کامل داشته باشید ولی بخواهید تمام کارها را  به تنهایی انجام دهید، مطلقاً هیچ راهی برای رسیدن به بالاترین سطح موفقیت برای شما وجود ندارد.

هر چقدر هم باور این مسئله برایتان سخت باشد، شما تمام جواب‌ها را ندارید.

و شما از تمام مهارت‌های لازم برخوردار نیستید.

حتی اگر تمام پاسخ‌ها را بدانید، تمام مهارت‌های کلیدی را داشته باشید، وقت کافی برای انجام تمام مسئولیت‌ها به تنهایی را ندارید.

جدا از تمام واقعیت‌های مشخص و روشن ذکر شده در بالا، کار گروهی شاید هنوز هم به اندازه کافی برای بیشتر افراد ارزشمند نیست. مشکلی که بیشتر افراد دارند این است که کار گروهی بسیار پیچیده است.

جمع کردن و چینش صحیح افراد برای انجام یک کار سخت است. اگر شما پروژه ای را در دست انجام دارید که کار زیادی می‌طلبد، و شاید به مقداری خلاقیت برای انجام آن نیاز داشته باشید، خیلی بهتر خواهد بود که از ایده های مختلف همکاران یا دوستانتان برای تکمیل آن استفاده کنید.

تشکیل یک تیم که واقعاً بخواهند به شما کمک کنند نیز دشوار است. این امر به ویژه برای صاحبان کسب و کار سخت است، زیرا رئیسی وجود ندارد تا به همکاران برای یاری رساندن به شما در انجام کارها فشار بیاورد.

آن‌ها یا باید دوستان و همکارانی را که مایل به کمک کردن هستند بیابند (آن‌ها باید واقعاً شما را دوست داشته باشند زیرا باید وقت زیادی را برایتان سرمایه گذاری کنند) و یا افراد لازم را استخدام کنند (بسیار پرهزینه).

بنابراین مطلبی که در اینجا سعی دارم با شما در میان بگذارم این است که من در ک می‌کنم چرا مردم به سرعت کار انفرادی را انتخاب می‌کنند خواه کم‌تر موثر و کارا باشد یا نباشد.

بنابراین به طور مشخص برخی از مزیت‌های کار گروهی چیست؟ و چرا شما باید به سختی تلاش کنید تا بر چالش‌های تشکیل و توسعه یک تیم غلبه کنید؟

در این مقاله ۴ مزیت کار گروهی که کار کردن به صورت انفرادی هرگز نمی‌تواند برای شما فراهم کند را بررسی می‌کنیم :

چند برابر کردن زمان شما

همان طور که در بالا هم اشاره کردم، وقتی شما افراد متعددی برای کار بر روی یک پروژه دارید، خودتان کار کم‌تری انجام داده و کار شما نیز سریع‌تر و مؤثرتر به پایان خواهد رسید.

ترکیب تفکر شما

این مطلب بدین معنی است که اگر شما ایده‌های خود را با ایده های دیگران ترکیب کنید، به طور قابل توجهی به آن‌ها قدرت داده‌اید. وقتی ایده‌ها با یکدیگر مخلوط شوند به قدرتی فراتر از آنچه هر کس به تنهایی قادر به تصورش است دست می‌یابند.
ترکیب افکار صحیح با هم مانند مخلوط کردن طلا و الماس به منظور دست یابی به جواهری افسانه ای است.

به هر شخص اجازه دهید بر روی نقاط قوت خود تمرکز کند.

اگر می‌خواهید که به تنهایی کار کنید، مجبور خواهید بود تمام کارها را خودتان انجام دهید.این مسئله حتی شامل کارهایی که از آن‌ها متنفر هستید یا به اندازه کافی در انجامشان خوب نیستید نیز می‌شود. به هر حال، اگر شما تیمی را تشکیل دهید که در آن هر فرد مهارت خاصی را بر روی میز بگذارد، هر فرد تنها بر روی نقاط قوت خود تمرکز کند، در نهایت کار خیلی قوی‌تر و کاراتر انجام خواهد شد.
همان طور که در اولین بخش مقاله گفتم، شما تمام مهارت‌ها یا پاسخ‌ها را ندارید. پس چرا انجام کارهایی که خودتان در آن‌ها به اندازه کافی خوب نیستید را به افراد دیگر نسپارید؟

دل گرمی و تشویق همه جا هست.

یک تیم هم چنین پشتیبانی عالی از لحاظ روحی است. بهتر است ارزش‌های مشترکی داشته باشید و همگی برای یک هدف تلاش کنید، یعنی تمام افراد گروه باید یکدیگر را دلگرمی داده تا هر کس بتواند بهترین کار ممکن را انجام دهد.

کار انفرادی دشوار است زیرا شما تنها فردی هستید که دنبال یک هدف مشخص است و زمانی که اوضاع و شرایط سخت و طاقت فرسا می‌شود شما تنها کسی هستید که باید در مقابل مشکلات ایستادگی کرده و به خود دلگرمی دهید.

در عوض، تیمی تشکیل دهید تا پیوسته شما را به چالش بکشند و برای انجام کارهای بزرگ تشویقتان کنند.

Team Of 8 Blue People Holding Up Connected Pieces To A Colorful

همه چیز درباره رهبری است …

قصد ندارم تمام دلایلی را که چرا کار تیمی مفید و موثر است را در این مقاله برای شما لیست کنم.

شما انسان ساده لوحی نیستید، قطعاً می‌دانید که کار تیمی برای هر کس که خواهان موفقیت طولانی مدت است امری لازم و ضروری است. مهم این است که با انرژی و اعتماد به نفس شروع کرده و کار تیمی را بر روی تمام اهدافتان اعمال کنید.

با بیرون رفتن و پیدا کردن افراد مناسب برای تشکیل یک تیم جهت انجام کار تا کمال بالقوه‌ی آن قدرت رهبری خود را اثبات کنید. هنگامی که افراد متخصص و مناسب را کنار خود داشته باشید، اوج گرفتن تا بالاترین قله های موفقیت نیز امری سهل و آسان است.

بهترین ایده برای شروع این است که هم اکنون به افرادی که می‌شناسید نگاهی انداخته و نقاط قوت احتمالی را که آن‌ها می‌توانند برای انجام کار یا پروژه‌ی شما فراهم کنند را بررسی کنید. اگر شما دارای طیف گسترده ای از روابط باشید همواره می‌توانید کار گروهی را برای انجام کارهای شخصی یا خانوادگی‌تان در زندگی خود پیاده سازی کنید، زیرا شما می‌دانید چه نقاط قوت و مهارت‌هایی را دوستان یا همکاران شما به روی میز خواهند آورد.

بنابراین وقت بگذارید و به این مطلب فکر کنید که چه انسان‌هایی را می‌شناسید و چه نوع تیمی را می‌توانید با آن‌ها تشکیل دهید. اگر شما افراد زیادی را با استعدادها و مهارت‌های گوناگون نمی‌شناسید بهتر است در ابتدا شبکه روابط خود را گسترده کنید و کمی تحقیق و بررسی انجام دهید.

بهتر است کار گروهی بخشی از تمام جوانب زندگی شما باشد.

نظر شما چیست؟ آیا تا به حال برای رسیدن به یکی از اهدافتان گروهی تشکیل داده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.