ماهی آهنی که توسط دکتر کانادایی کریستوفر چارلز اختراع شده است و به ماهی آهنی خوش قدم یا خوش یمن (lucky iron fish ) معروف است می تواند کمبود آهن را برای همیشه درمان و آن را به بخشی از تاریخ تبدیل کند. از آنجا که ۲ میلیارد نفر در جهان به کم خونی ( anemia) مبتلا هستند می توان گفت کم خونی یکی از شایع ترین مشکلات تغذیه در دنیای امروزی است. کم خونی (Anemia) بیماری ای است که در آن شما گلبول قرمز خون سالم و کافی برای رساندن اکسیژن به سایر بافت های بدنتان ندارید. ابتلا به کم خونی ممکن است باعث احساس خستگی در شما شود. یکی از دلایل ابتلا به کم خونی رژیم غذایی فاقد ویتامین های مورد نیاز یعنی رژیم های غذایی که میزان کمی آهن، ویتامین B12 و فولیک اسید در آنها موجود است می باشد. واقعیت تاسف برانگیزتر نیز این است که مکمل های غذایی که برای درمان کم خونی می توانند مفید باشید یا در دسترس نیستند و یا به قدری گران هستند که عده ی زیادی از توان مالی لازم برای خرید آن ها بی بهره اند. ماهی تولید شده توسط دکتر کریستوفر چارلز ۷۵ درصد مصرف توصیه شده روزانه آهن یک بزرگسال را تامین می کند.

دکتر کریستوفر چارلز توضیح می دهد : «بهتر است آب یا سوپ خود را برای حداقل ۱۰ دقیقه همراه با این ماهی آهنی بجوشانید… بعد ماهی را خارج کنید و کمی آب لیمو که برای جذب آهن ضروری است را به آن اضافه کنید.» طعم مواد غذایی که با این روش پخته می شوند در مقایسه با مواد غذایی که با روش های معمولی تهیه می شوند اصلا متفاوت نیست و در ضمن خود این ماهی آهنی نیز برای چندین سال دوام می آورد و فاسد نمی شود.

در حال حاضر بیش از ۲۵۰۰ نفر در کامبوج از این ماهی آهنی استفاده می کنند، و آزمایش ها نشان می دهد نیمی از کسانی که در این مطالعه شرکت کرده اند بعد از ۱۲ ماه ضعف و کم خونی آن ها به طور کامل برطرف شده است. طرح ظاهری این ماهی نیز می تواند متناسب با فرهنگ کشورهای مختلف تغییر داده شود.

۲ میلیارد نفر در جهان کم خون هستند و از کمبود آهن رنج می برند.

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-1

تقریبا ۵۰ درصد از کامبوجی ها به بیماری کم خونی مبتلا هستند و از کمبود آهن رنج می برند.

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-2

فقط کافی است این ماهی آهنی را همراه با آب یا سوپ برای حداقل ۱۰ دقیقه بجوشانید. طرز استفاده این ماهی به همین سادگی است.

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-3

ماهی تولید شده توسط دکتر کریستوفر چارلز ۷۵ درصد مصرف توصیه شده روزانه آهن یک بزرگسال را تامین خواهد کرد.

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-4

بعد از یک سال دیگر هیچ اثری از کمبود آهن و کم خونی در نیمی از روستاییانی که از این ماهی آهنی در پخت و پز خود استفاده کرده بودند مشاهده نشد.

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-5

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-6

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-7

iron-fish-anemia-cure-christopher-charles-9

مقالات پیشنهادی:

۱۱ خاصیت بی‌نظیر چای سبز، اکسیر سلامتی

۱۰ مزیت چای گل یاسمین که باعث شده من هر روز آن را بنوشم

۷ میوه برای زیباتر کردن پوست صورت

برای حمایت از ما این مقاله را با دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. با تشکر